Обшуки в окупованому Криму: Україна винесе питання на розгляд Генасамблеї ООН

Фото UATV

Міністерство закордонних справ висловлює рішучий протест у зв’язку з черговою хвилею незаконних політично мотивованих обшуків і затримань в окупованому Криму, здійснених російською окупаційною владою.

Про це повідомляє UATV із посиланням на коментар МЗС.

За наявною інформацією, у ніч на 17 лютого відбулися обшуки в будинках кримчан Абдулборі Махамадамінова, Азамата Еюпова, Тимура Ялкабова, Ібрагімова Ернеста, Олега Федорова, Ленура Сейдаметова і Яшара Шихаметова. Серед згаданих осіб є активісти “Кримської солідарності” і проєкту для дітей політв’язнів “Кримське дитинство”, що, як зазначили в МЗС, чітко вказує на політично мотивований характер дій окупаційної влади півострова.

Як наголосила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, ці дії вкотре “свідчать про повне ігнорування Москвою основоположних норм міжнародного гуманітарного права, своїх зобов’язань як держави-окупанта, готовність до використання незаконних силових методів для придушення політичного і релігійного інакомислення та блокування правозахисної діяльності на тимчасово окупованій українській території”.

У МЗС нагадали Російській Федерації про резолюції Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та “Ситуація з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)” 2016-2020 років, а також наказ Міжнародного суду ООН щодо застосування запобіжних заходів у рамках позову України проти Російської Федерації стосовно застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

“Ці документи і рішення засвідчують категоричну неприйнятність для міжнародної спільноти практики політичних переслідувань на тимчасово окупованій території Криму та відповідальність РФ за дотримання прав людини та основоположних свобод на півострові”, – йдеться в коментарі.

У відомстві наголошують, що Російська Федерація зобов’язана добросовісно виконувати свої міжнародно-правові зобов’язання, зокрема як держави-окупанта, та покласти край політичним репресіям проти населення тимчасово окупованих територій.

Інформацію про обшуки Україна винесе 23 лютого 2021 року на розгляд сесії Генеральної Асамблеї ООН під час дебатів із пункту порядку денного “Ситуація на тимчасово окупованих територіях України”.

МЗС закликає міжнародних партнерів надати належну оцінку незаконним діям РФ в окупованому Криму.

Раніше Верховна Рада закликала світ засудити окупацію Криму.

Читайте також: “Спостерігається шалений спротив Росії”: Кулеба розповів про підготовку саміту “Кримська платформа”

Прямий ефір