Обмін полоненими має відбутися в найближчі дні, – ексдепутат Держдуми

uatv
23.08.2019
Фото UATV

Взаємозвільнення ув’язнених між Росією й Україною може відбутися в найближчі дні. Таке припущення озвучив для ЗМІ глава української держави Володимир Зеленський.

Ексдепутат Держдуми РФ, російський опозиціонер Ілля Пономарьов в інтерв’ю UATV розповів своє бачення перспектив обміну.

“Думаю, що дійсно обмін відбудеться, – резюмував він. – Якраз зараз виникла ситуація, коли є можливість для результативних переговорів щодо Донбасу. І в цьому контексті обмін полоненими – це логічний перший крок з боку очільників України та Росії, а також показник того, що вони дійсно досягли домовленості”.

Ілля Пономарьов вважає, що далі цей процес буде дуже важким.

“У переговорах про обмін є багато принципових для обох сторін деталей, які також повинні бути враховані. Але, тим не менш, я вважаю, що результату можна досягти”, – сказав він.

Що стосується формату обміну, то різні джерела повідомляють, що РФ і Україна передадуть одна одній по 33 в’язнів. До цього йшлося про 5 ув’язнених, серед яких Володимир Балух, Павло Гриб та інші.

“Важко сказати, як буде насправді. Я не беру участі у переговорах, тому не можу прокоментувати. Ситуація змінюється постійно. Я вважаю, що в інтересах Путіна, насамперед, звільнити 24 українських моряків, – зазначив експерт. – Це ті люди, до яких прикута найбільша увага з боку міжнародної спільноти. Але, з точки зору букви російського закону, якщо президент РФ не визнає їх військовополоненими, то він не може нічого з ними зробити до моменту суду. Тобто, Путін повинен або в якийсь дивний спосіб обійти власне законодавство, або погодитися з рішенням Міжнародного трибуналу”.

Телеверсію інтерв’ю з Іллею Пономарьовим дивіться в програмі “Лицом к лицу” на UATV 23 серпня о 15:00.

Джерело UATV
дата 23.08.2019
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×