Новий правопис української мови: які відбулися зміни (ІНФОГРАФІКА)

uatv
30.05.2019
Фото Укрінформ-UATV

Відповідно до нового правопису української мови, офіційно затверджуються фемінітиви, стане менше дефісів і збільшиться кількість слів, у яких вживатимемо літеру “ґ“.

Нову редакцію українського правопису Кабінет міністрів затвердив під час засідання 22 травня, а повний текст документа було нещодавно оприлюднено на сайті Інституту мовознавства імені Олександра Потебні Національної академії наук.

У пояснювальній записці до правопису зазначається, що нову редакцію розроблено на основі української правописної традиції з урахуванням новітніх мовних явищ, які набули поширення в різних сферах суспільного, наукового й культурного життя.

Зміни у мові, які будуть впроваджені згідно з документом, можна поділити на дві частини: остаточні й варіантні доповнення до чинних норм. Так, невідмінюваний числівник “пів“, який має значення “половина”, писатиметься з наступним іменником у формі родового відмінка однини окремо: пів яблука, пів Європи, пів години, пів України.

Водночас, деякі слова матимуть різні варіанти для використання. Наприклад, слова, які традиційно в українській мові вживалися з “ф“, тепер матимуть такі ж повноправні змінні варіанти з літерою “т“: анафема й анатема, ефір і етер, кафедра і катедра, міф і міт, Афіни й Атени.

Детальніше про ці та інші нововведення – в інфографіці UATV.

Інфографіку можна завантажити за посиланням.

Джерело UATV
дата 30.05.2019
категорії Український правопис
поділитися

Топ новин на UA|TV