Нові санкції РФ загалом на економіці України не позначаться, – Тарас Качка

uatv
11.01.2019
Фото UATV

В експертних колах триває активне обговорення введених Росією проти України санкцій, від яких, ймовірно, постраждають підприємства невизнаного Придністров’я і Молдови. Про нові обмеження журналістам UATV розповів радник міністра закордонних справ Тарас Качка.

“Початкова їхня мета – завдати якомога більшої шкоди економіці України, адже транзит – істотна частина послуг, – переконаний радник міністра. – Побічно це, звісно ж, збиток для економік інших держав, перш за все тих, хто торгує з РФ. Також це спроба зменшити економічні зв’язки між Європейським Союзом і Україною “.

На думку Тараса Качки, у цій ситуації найбільшої шкоди нові санкції РФ завдають тим, хто вважає себе союзником цієї держави.

“Це не лише Придністров’я. РФ блокує важливий потік експорту з Молдови в Росію. Така санкційна політика – яскравий приклад того, як РФ ставиться до своїх союзників. Тепер усі бачать, наскільки Росія цінує дружбу з Молдовою та її главою Ігорем Додоном“.

Також у своєму інтерв’ю журналістам UATV радник міністра розповів, чи вплинули на економіку України нові санкції РФ, запроваджені напередодні 2019 року. Тепер цей список складається з 567 фізичних осіб та 75 українських компаній.

“Ця парадигма триває, як усі пам’ятають, з 2013-2014 рр. І сьогодні з упевненістю можна казати,що наша економіка подолала ці негативні тенденції, – наголосив гість студії. – Ми спостерігаємо зростання економіки, уповільнення інфляції, збільшення експорту в інші країни, відкриття нових ринків. Це все те, що ми називаємо переорієнтацією української економіки. І вона вже де-факто відбулася. ЄС – наш домінуючий торговий партнер. Однак зараз у нас зростає торгівля і з азійськими,і з африканськими країнами. У РФ сьогодні істотна, однак не найбільш значна частина товарообігу з Україною. Тому загалом впливу на економіку країни нові санкції не справили. Це спроба РФ якомога сильніше смикнути за хворі місця у зв’язку з виборами, щоб створити ситуацію постійних проблем, викликати черговий негатив”.

Телеверсію інтерв’ю з Тарасом Качкою дивіться 14 січня о 15:00 у програмі “Лицом к лицу”.

Наталія ЛЕВЧЕНКО, UATV

Джерело UATV
дата 11.01.2019
категорії Економiка
поділитися

Топ новин на UA|TV