Нове медійне законодавство: заблокувати онлайнресурс зможуть лише на підставі рішення суду

Фото Роман Шаламов

Законопроєкт про медіа передбачає, що рішення щодо блокування онлайнресурсів в Україні має ухвалювати винятково суд. І така санкція передбачена за мінімум 4 випадки грубих порушень.

Про це повідомив Олександр Бурмагін, виконавчий директор ГО “Платформа прав людини”, член робочої групи щодо розробки проєкту закону “Про медіа” під час дискусії “Імплементація європейських стандартів та нове медійне законодавство України” “Донбас Медіа Форуму”, інформує UATV.

“Інтернет сьогодні розвивається дуже стрімко. У світі вже зареєстровано понад 4 млрд користувачів соцмереж, – зазначив Бурмагін. – Інтернет все більше впливає на розвиток суспільних відносин, зокрема й на виборчий процес. Не регулювати ці речі неможливо. І це вже роблять у багатьох країнах”.

Експерт також звернув увагу на те, що такий розвиток мережі збільшує перелік загроз: кіберзлочинність, викрадення персональних даних тощо.

“Більшість країн Європи вже запровадили подібне законодавство й працюють над його вдосконаленням. Є цілий перелік викликів, пов’язаних із регулюванням. Автори нашого законопроєкту багато працювали над тим, аби чітко прописати, як визначити, що є онлайнмедіа, а що – ні. Наприклад, Telegram-канал з аудиторією 200 тисяч підписників: це медіа чи ні?”, – пояснив Бурмагін.

Нагадаємо, Верховна Рада направила до Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики проєкт закону “Про медіа”.

Як вже повідомлялося, на “Донбас Медіа Форумі” відбудеться пресдискусія про ефективний діалог журналістів і влади.

Прямой эфир