Нове керівництво ЄС і Україна: спадкоємність у зовнішній політиці залишиться, – експерт

Фото UATV

В Європейському Союзі обрали нове керівництво. Як зміна уряду ЄС позначиться на перспективах євроінтеграції України і чи продовжиться санкційна політика Брюсселя проти РФ?

Про це в студії UATV розповів експерт-міжнародник українського Центру аналізу та менеджменту політики Володимир Воля.

“Інституції ЄС – машина, яка працює як годинник, – зазначив фахівець. – Чи можлива корекція в стосунках з Україною? Так, можлива. Але це стосується ряду специфічних моментів, які не мають на увазі, що буде істотно змінений стратегічний курс щодо України, Росії або іншої держави. Однозначно можна говорити про те, що спадкоємність у зовнішній політиці залишиться”.

Володимир Воля також підкреслив, що в ЄС від України очікують продовження реформ.

“Істотної корекції зовнішньої політики ЄС в східно-європейському напрямку очікувати не варто. – Але водночас важливо розуміти, що від нас будуть і надалі вимагати прискорення реформ, – зазначив експерт. – Якщо європейські колеги не побачать протягом найближчого часу, 2019-2020 років, що в Україні відбуваються якісні зміни, то так, ставлення до української держави може охолонути. І в зв’язку з цим, в національних урядах ЄС може виникнути думка, що пора знімати санкції з РФ, що потрібно щось змінювати. Але це не буде залежати виключно від керівництва Євросоюзу “.

Телеверсію інтерв’ю з Володимиром Волею дивіться в програмі “Лицом к лицу” 15 липня о 19:00.

Прямий ефір