Нова угода про припинення вогню має передбачати конкретні кроки, – Муженко

Фото Укрінформ-UATV

Документ про чергове припинення вогню на Донбасі повинен бути підготовлений до 19 червня. Про це сторонам вдалося домовитися під час засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську 5 червня. Щоб цей документ подіяв, він повинен передбачати конкретні кроки, а не носити декларативний характер.

Про це в студії телеканалу UATV розповів генерал армії, начальник Генерального штабу ЗСУ в 2014-2019 роках Віктор Муженко.

“З 2014 і по 2019 рік включно режим припинення вогню вводився близько двох десятків разів. Це були так звані шкільні перемир’я, новорічні, різдвяні, великодні, хлібні. Вони мали різні назви в різні періоди, але, на жаль, жоден з них не приніс успіху. Тобто, була ескалація, обстріли тривали. Спостерігалися порушення з протилежного боку, на які українські військовослужбовці адекватно реагували. Якщо новий документ буде носити декларативний характер, то я думаю, що він просто й залишиться як декларація. Інша справа, якщо в нього будуть внесені конкретні пункти”, – розповів Віктор Муженко.

Єдина умова припинення вогню і досягнення миру в Україні, за словами гостя студії, – це виведення російських військ з нашої території та повернення окупованих територій до складу України. Щоб втілити ці умови в реальність, важлива також підтримка інших країн.

“Нам потрібна підтримка світової спільноти, але найголовніше – здатність України протистояти агресії, сильні Збройні сили, сильна економіка, підтримка всього народу України. Це ті умови, які є базою для досягнення миру в Україні”, – додав екс-начальник Генерального штабу ЗСУ.

Зараз бойовики продовжують обстрілювати позиції Збройних сил України, застосовуючи заборонене Мінськими угодами озброєння. Ескалація конфлікту на Донбасі, яку ми можемо спостерігати останнім часом, пов’язана, зокрема, з проведенням президентських і парламентських виборів в нашій країні.

“На сьогоднішній день ми маємо певні ознаки ескалації конфлікту в плані збільшення обстрілів, кількості загиблих та поранених, руйнувань і так далі. Я думаю, що це пов’язано не тільки з Мінським процесом, але також з так званим “періодом турбулентності”, в який вступила Україна – між президентськими і запланованими парламентськими виборами. Це певний спосіб впливу на ситуацію в Україні в плані її дестабілізації, і також, напевно, впливу на керівництво України”, – зазначає Віктор Муженко.

Телеверсію інтерв’ю з Віктором Муженко дивіться в програмі “Лицом к лицу” на телеканалі UATV сьогодні, 12 червня, о 21:00.

Прямий ефір