Норвегія передала українським прикордонникам нове обладнання (ФОТО)

uatv
15.01.2020
Фото ДПСУ

Прикордонникам, які служать в ООС, уряд Норвегії вчора, 14 січня, у Лисичанську передав обладнання для виявлення радіоактивних і ядерних матеріалів, дозиметрії та дезактивації, загальна вартість якого становить понад 1,5 мільйона гривень.

Про це повідомляє пресслужба ДПСУ, інформує UATV.

Загалом прикордонники отримали дозиметри, спектрометри, інформаційні табло та систему дезактивації на загальну суму понад 1,5 мільйона гривень.

“Під час заходу голова місії Посольства Королівства Норвегії в Україні Фредерік Артур зазначив, що важливою метою цього проєкту є зміцнення потенціалу прикордонного відомства у боротьбі з незаконним переміщенням джерел іонізуючого випромінювання та ядерної контрабанди”, – зазначили у відомстві.

Також голова місії наголосив, що уряд Норвегії готовий і далі підтримувати українських прикордонників у всіх сферах, де це необхідно.

За допомогою отриманої спецтехніки співробітники ДПСУ перевірятимуть на КПВВ людей і вантажі на наявність заборонених і небезпечних предметів та матеріалів.

“Зокрема, спеціальні ядерні матеріали, радіоактивні речовини різного характеру та інші матеріали, що можуть бути джерелами іонізуючого випромінювання. У разі застосування противником зброї масового знищення (спецтехніка допомагатиме – ред.) зниженню ступеня зараження персоналу та техніки радіоактивними речовинами”, – наголосили у Держприкордонслужбі.

Нагадаємо, раніше в Україну з Франції прибули два гелікоптери H-125 для прикордонників.

Джерело UATV
дата 15.01.2020
категорії Технології
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×