Нормандський формат: РФ налаштована категорично проти примирення, – військовий експерт

uatv
11.11.2019
Скрін UATV

11 листопада в районі Богданівки та Петрівського Донецької області завершилося практичне розведення особового складу, озброєння і військової техніки. Напередодні міністр оборони Андрій Загороднюк заявив, що незважаючи на провокації з боку противників, процес йде за планом і контрольованим сценарієм.

Ситуацію журналістам UATV прокоментував член Експертної ради ЦДАКР (Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння), полковник запасу, учасник бойових дій Іван Якубець.

“Думаю, що цей процес уже не можна зупинити, навіть якщо будуть провокації безпосередньо в зоні розведення. З політичної точки зору процес зайшов далеко, і його необхідно завершити, як би не було важко. Адже його метою є зустріч в Нормандському форматі”, – підкреслив гість студії.

Військовий експерт упевнений: Росії зустріч “нормандської четвірки” не потрібна, її мета – затягування часу.

“Кремлю треба більше часу для вирішення питання. Чому? Адже чим більше часу він впливає на окуповані території України і їх населення, тим більше шансів того, що його політика складеться саме так, як йому потрібно, – сказав Іван Якубець. – Водночас, РФ розуміє, що затягувати процес уже стає політично небезпечно. А всі провокації на Донбасі ведуться в очікуванні наших відповідей. І це триває вже довгий час”.

Також Іван Якубець звернув увагу на те, що Росія налаштована категорично проти примирення.

“Боюся, що у них є запасний “козир”, який вони витягнуть на зустрічі “нормандської четвірки” і зірвуть її, – резюмував експерт. – Думаю, що Путін буде наполягати на тому, щоб українська сторона сіла за стіл переговорів із сепаратистами та бандитськими формуваннями. І для цього він хоче отримати підтримку з боку всіх учасників зустрічі. Україні ж в даній ситуації важливо витримати свої умови, стояти на своїх чітких позиціях щодо процесу врегулювання конфлікту, і не допустити того, щоб нас підштовхнули сісти за стіл переговорів з сепаратистами. Інакше це означатиме повну поразку. Адже слідом за цим виникнуть протести серед населення, РФ звинуватить нас у зриві домовленостей і буде просити про зняття санкцій, а ставлення союзників до України може охолонути”.

Телеверсію інтерв’ю з Іваном Якубцем дивіться в програмі “Лицом к лицу” на UATV 11 листопада о 19:00.

Джерело UATV
дата 11.11.2019
категорії Україна
поділитися

Топ новин на UA|TV