Ні російські, ні сирійські військові не збили жодної з ракет союзників, випущених по хімоб’єктах Сирії, – США

Операцію ретельно спланували та провели

uatv
16.04.2018

Фото Укрінформ-UATV

Сили ППО Сирії і Росії не вразили жоден із понад 100 снарядів, випущених союзниками по об’єктах з виробництва хімічних речовин Сирії. Таке твердження міститься в прес-релізі Європейського командування США (EUCOM), повідомляє Укрінформ.

“Жодна з… ракет, які беруть участь у цій місії, не була успішно вражена сирійськими ППО, і немає ознак того, що були задіяні російські системи ППО”, – сказано у повідомленні.

За даними EUCOM усього по об’єктах у Сирії випустили 105 одиниць зброї . Зокрема, з регіону Червоного моря – 30 ракет Tomahawk запустив крейсер Monterey (США), 7 – есмінець Laboon (США); з Перської затоки 23 ракети Tomahawk були запущені есмінцем Higgins (США); з Середземномор’я: 6 ракет з підводного човна John Warner (США), 3 ракети з французького фрегата Languedoc. З повітря було запущено 19 ракет із двох бомбардувальників ВПС США B-1B Lancer. Британські королівські ВПС (винищувачі Tornado і Typhoon) запустили 8 ракет, винищувачі ВПС Франції Rafales і Mirages – 9 ракет.

Удар по об’єктах у Сирії був частиною операцій Центрального командування США (CENTCOM) із заборони і запобігання майбутньому використанню хімічної зброї Сирією, йдеться в прес-релізі.

Командувач генерал Кертіс Скапаротті підкреслив, що операція було ретельно сплановано та проведено.

Раніше російський посол у Лівані заявляв, що будь-яку американську ракету, випущену по Сирії, буде збито, як і пускову установку.

Як повідомлялося, 14 квітня США, Велика Британія і Франція завдали ударів по декількох об’єктах на території Сирії, які могли використовуватися для виробництва хімічної зброї.

Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей у своєму відеозверненні у Twitter повідомила, що міжнародна спільнота вичерпала усі можливості дипломатичного вирішення проблеми застосування у Сирії хімічної зброї. Тому альтернативи застосуванню сили проти режиму Башара Асада немає.

У результаті застосування токсичного газу в сирійському місті Дума, за повідомленнями ЗМІ, загинуло 70 осіб. США поклали на Росію відповідальність за застосування сирійською армією хімічної зброї.

Також повідомлялося, що Україна підтримала дії США, Франції та Великої Британії щодо Сирії.

Джерело Укрінформ
дата 16.04.2018
категорії Світ
поділитися
Топ новин на UA|TV