Незаконно засудженому в Росії Шумкову ФСБ погрожує вбивством, – Денісова

uatv
24.03.2020
Фото Укрінформ

До українця Олександра Шумкова, якого незаконно засудили в Росії, працівники Федеральної служби безпеки РФ тривалий час застосовують фізичний і моральний тиск.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова у Facebook, інформує UATV.

“Його змушують давати неправдиві свідчення проти іншого громадянина України за сфабрикованою кримінальною справою, а в разі ненадання таких свідчень погрожують тим, що він ніколи не повернеться на Батьківщину живим”, – зазначила вона.

Також адміністрація виправної колонії не дозволяє Шумкову відправляти та отримувати листи. Денісова наголосила, що це є порушенням пункту 37 Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями.

“Вимагаю від уповноваженого з прав людини в РФ терміново забезпечити дотримання прав Олександра Шумкова – припинити фізичний та психологічний тиск на громадянина України та забезпечити йому можливість контактувати із зовнішнім світом, зокрема здійснювати листування та телефонні дзвінки”, – написала український омбудсмен.

Крім цього, вона закликала вжити всіх заходів, щоб не допустити захворювання українця коронавірусом в умовах пандемії. Також Денісова звернулася до представників міжнародних правозахисних організацій та дипломатичного корпусу із закликом відреагувати на грубі порушення прав громадянина України.

Читайте також: “Тривожні симптоми ігноруються російською стороною”: МЗС наполягає на медобстеженні політв’язня Мустафаєва

Джерело UATV
дата 24.03.2020
категорії Бранці Кремля
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV