Незаконно засудженому в РФ Сергію Бугайчуку не надають меддопомоги, – Денісова

uatv
13.02.2020
Фото Укрінформ-UATV

Українець Сергій Бугайчук, якого незаконно засудили в Росії до 9,5 років позбавлення волі, поскаржився на неналежні умови утримання в слідчому ізоляторі №1 УФСВП Росії по Брянській області, де він чекає вручення вироку та апеляції.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова у Facebook, інформує UATV.

Зокрема, у камері, де перебуває українець, не дотримуються санітарно-гігієнічні норми, відсутня примусова вентиляція повітря, гаряче водопостачання, а також не враховані норми площі на одну особу.

“Громадянин України скаржиться на постійний моральний тиск з боку співкамерників через його національну приналежність, а також на погану якість харчування”, – зазначила Денісова.

Ув’язнений повідомив, що після звернення українського омбудсмена адміністрація пенітенціарної установи досі не надала йому необхідну медичну допомогу. Бугайчук за час перебування в ув’язненні в РФ схуд на 30 кілограмів, у нього з’явився біль у правому боці та проблеми з серцем, а шкіра по всьому тілу вражена грибковими захворюваннями.

“Звертаюся до уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою відновити права незаконно засудженого, а саме забезпечити належні умови тримання, сприяти в проведенні повного медичного обстеження та надання кваліфікованої лікарської допомоги відповідно до міжнародних стандартів”, – наголосила омбудсмен.

Крім цього, Денісова закликала втрутитися у справу представників міжнародних правозахисних організацій і дипломатичного корпусу України.

Раніше український омбудсмен повідомляла, що 116 наших громадян незаконно утримуються на території РФ й окупованого Криму.

Джерело UATV
дата 13.02.2020
категорії Бранці Кремля
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×