Незаконні схеми: Лещенко розповів про безкоштовну приватизацію землі (ВІДЕО)

Скрін каналу “Дом”

В Україні провели первинний аудит роботи Держгеокадастру за останні 10 років. Тільки за останні 7 років за допомогою механізму “безплатна приватизація” з державної у приватну власність вивели понад 700 тис. га землі.

Про незаконні схеми і розпаювання в програмі “Официальный разговор” розповів Роман Лещенко, голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

“В Україні – у межах цих 700 тисяч га – сформований цілий клуб латифундистів, які у приватній власності мають дуже великі земельні масиви. Для розуміння громадян – це умовна Молдова була виведена з державної у приватну власність на території України”, – прокоментував він.

За словами Лещенка, після проведення первинного аудиту стало ясно, що правом безплатної приватизації, якщо аналізувати дані реєстрів, користувалися люди, як правило, тісно пов’язані з чиновницьким апаратом. А звичайний громадянин України найчастіше отримував відмову в отриманні земельної ділянки на підставі безплатної приватизації.

“Згідно із законодавством, кожен громадянин має право скористатися безкоштовною приватизацією землі один раз. Але ми побачили, що у нас є громадяни, які 4, 5, 10 разів скористалися таким правом”, – розповів в ефірі телеканалу “Дом” глава Держгеокадастру.

Він повідомив шокуючу новину про те, що у реєстрах, а в Україні їх існує два – нерухомого майна та реєстр земельних ділянок, були відключені всі верифікатори в системі ідентифікації.

Глава Держгеокадастру розповів, що найближчим часом буде оприлюднений список тих, хто користувався в Україні безкоштовною приватизацією, хто кінцевий бенефіціар.

“Там дуже багато відомих прізвищ. Відчуження земель здійснювалося за ціною, не вище нормативно грошової оцінки земельної ділянки, – за умовні копійки, щоб не платити додаткові податки. 700 тисяч га землі – це мільярди доларів платежів до бюджету. Держава могла здавати в оренду цю землю, отримувати дохід і не втрачати власність на цю землю”, – заявив Лещенко.

Нагадаємо, що в Україні запровадили принцип екстериторіальності при реєстрації земельних ділянок.

Читайте також: На земельну реформу та сільське господарство залучать 26 млн євро допомоги ЄС

Прямой эфир