“Непорушна стійкість-2020”: в Одесі відбудуться спільні навчання України й НАТО

uatv
15.01.2020
Фото Урядовий портал

Віцепрем’єрміністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба та заступник генерального секретаря НАТО з політичних питань і політики безпеки, посол Беттіна Каденбах остаточно узгодили модальності проведення спільних навчань із захисту критичної інфраструктури в Чорноморському регіоні “Непорушна стійкість-2020″, які відбудуться у жовтні 2020 року в Одесі.

Про це повідомляє UATV із посиланням на Урядовий портал.

Відповідний документ чиновники підписали 15 січня в межахвізиту Дмитра Кулеби до штабквартири НАТО у Брюсселі.

“Нам потрібно більше навчань і більше спільних дій із НАТО. Сьогодні ми робимо ще один крок у цьому напрямку. Навчання також важливі для розбудови нашої системи національної стійкості у протидії гібридним загрозам”, – зауважив Кулеба.

Так, навчання “Непорушна стійкість-2020” відбудуться 5-9 жовтня 2020 року в Одесі. Учасники з України та держав-членів НАТО відпрацьовуватимуть алгоритми дій у кризових ситуаціях, які можуть виникнути в Чорноморському регіоні. Мета – злагоджено, вчасно і грамотно реагувати на кібератаки, напади на порти, захоплення транспортних шляхів та інші загрози.

Загалом у навчаннях візьмуть участь понад 200 фахівців.   сторони – представники понад 20 відомств, серед яких Раданаціональної безпеки і оборони України (РНБО), Міністерство оборони, Міністерство зовнішніх справ, Міністерство внутрішніх справ та органи системи МВС, Міністерство енергетики та захисту довкілля, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерство інфраструктури, Міністерство культури, молоді та спорту та інші. Також долучаться НАК “Нафтогаз України”, Інститут стратегічних досліджень.

З боку Альянсу на навчаннях будуть представники центрів передового досвіду НАТО (зокрема – з енергобезпеки, кібербезпеки та морськоїбезпеки), представництва НАТО в Україні. Долучиться і Європейський центр досвіду з протидії гібридним загрозам.

Україна та НАТО відпрацюють сценарій певної критичної ситуації, яка вимагатиме злагоджених дій. Упродовж навчання органи влади зможуть звірити свої плани, перевірити ефективність реагування та відновлення, вміння вчасно комунікувати між собою та інформувати людей. Оцінюватиме взаємодію Вища морська школа США. За результатами навчань вони оцінять сильні іслабкі сторони взаємодії, а детальний аналіз і рекомендації нададуть на початку 2021 року.

Раніше повідомлялося, що Україна планує приєднатися до послуг та партнерств Агенції НАТО з підтримки та постачання, щоб мати повноцінний доступ до системи закупівель Альянсу.

Джерело Урядовий портал
дата 15.01.2020
категорії Україна - НАТО
поділитися

Топ новин на UA|TV