Непередбачуваних стрибків цін у магазинах не буде, – міністр економіки

uatv
12.04.2020
Фото з сайта unn.com.ua

В Україні не буде дефіциту хліба. Внутрішній продовольчий ринок наповнений усіма категоріями товарів, а цінова ситуація є стабільною і контрольованою.

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки, інформує UATV.

“Забезпеченість пшеницею і хлібом – важливе питання, яке турбує українців. Два тижні тому Мінекономіки підписало Меморандум з основними учасниками зернового ринку щодо граничних обсягів експорту пшениці. Станом на найнижчу точку, тобто до того, як почне надходити збіжжя з нового врожаю, у нас буде 3 млн тонн пшениці – у 2 рази більше, ніж минулого року, що повністю забезпечить нам продовольчу безпеку. Тому ніякого дефіциту хліба не буде”, – зазначив міністр економіки Ігор Петрашко.

Очільник відомства додав, що три тижні тому зросли ціни на певні товари, проте цей процес вдалося зупинити. В останні 10 днів ціни не зростали.

Петрашко наголосив, що збільшення цін в першу чергу має сезонний характер.

“Адже традиційно перед Великоднем спостерігається подорожчання цін на окремі категорії продуктів. Але непередбачуваних стрибків не було і не буде”, – сказав міністр.

Іншими причинами подорожчання є девальвація, яка відбувається з валютою, і спекуляції. Над подоланням останньої проблеми у міністерстві уже працюють.

Раніше президент Володимир Зеленський повідомляв, що нестачі харчів в Україні не буде.

Читайте також: У травні для українців будуть створені 500 тис. робочих місць, – уряд

Джерело UATV
дата 12.04.2020
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV