“Не про всі знають на міжнародному рівні”: Ткаченко розповів про українські кінолокації

uatv
21.01.2021
Фото з сайта 24tv.ua

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко розповів про локації для зйомок фільмів в Україні, не про всі з них знають на міжнародному рівні.

Про це повідомляє UATV із посиланням на Тelegram міністра.

Ткаченко нагадав, що на початку року набула чинності угода між Україною та Канадою про аудіовізуальне співробітництво. Наразі розробляється програма для низки вебінарів між продюсерами та кіноагенціями країн, про проведення яких уже є  домовленість із міністром спадщини Канади Стівеном Гільбо.

Міністр зазначив, що частіше закордонні продакшени розглядають Київ та область для фільмування.

Вітчизняне кіно ширше за географією, проте все одно не охоплює багато крутих точок. На окремих місцях обмежуватися не треба. Бо маємо з чого обирати”, – пише він.

За словами Ткаченка, для зручності у вільному доступі є структурована карта з локаціями для кінозйомок в Україні. Її підготували за підтримки Української кіноасоціації і Держкіно.

“Наприклад, для відтворення історичних проектів підійшли б такі місця: Музей Колочава, Пирогово, Шевченківський гай, Палац Потоцьких, Жовква, Олеський замок, Підгорецький замок, Білгород-Дністровський. Для постапокаліптичних фільмів – завод “Кузня на Рибальському”, Палац садиба Дубецьких-Панкеєвих, Цвіткове. Потрібна натура – тоді Балка Байдиха, Хабловський маяк, Карпати і Одеські пляжі, Чорноморка. Якщо за сюжетом події розгортаються на загубленому острові із красивою і дикою природою, або навіть у пустелі – Одеська та Херсонські області легко запропонують чимало потрібних локацій. Знімати пустелю можна і у Харківській області – біля села Кицівка”, – пише міністр.

Раніше Ткаченко закликав українців читати.

Читайте також: Підтримка українського кіно: Ткаченко розповів про плани МКІП

Джерело UATV
дата 21.01.2021
категорії Культура
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×