НБУ підвищив облікову ставку до 7,5%

uatv
15.04.2021
Фото UATV

Правління Національного банку України вирішило підвищити облікову ставку до 7,5% річних з метою поступового сповільнення інфляції в другому півріччі 2021 року та повернення її до цілі 5% уже в першому півріччі 2022 року. 

Про це пише UATV із посиланням на сайт НБУ.

Згідно з даними Нацбанку, за підсумками березня зростання споживчих цін у річному вимірі прискорилося до 8,5%, а базова інфляція – до 5,9%. 

“З одного боку, стрімке прискорення інфляції зумовлювалося здебільшого тимчасовими чинниками – зростанням світових цін на продовольство та енергоносії. Пожвавлення глобальної економіки та ефекти від гірших врожаїв і далі підштовхували ціни вгору. Значний вплив також мала низька база порівняння. З іншого ‒ фундаментальний інфляційний тиск посилювався через подальше зростання споживчого попиту, зокрема за рахунок підвищення зарплат. Унаслідок подорожчання товарів щоденного вжитку інфляційні очікування залишаються підвищеними”, ‒ повідомляють в НБУ.

Національний банк України очікує подальшого прогресу України в перемовинах із МВФ.

“Співпраця з МВФ та іншими міжнародними партнерами посилює спроможність уряду України підтримати економіку під час кризи та сприятиме проходженню піку боргових виплат восени. Завдяки цій співпраці міжнародні резерви України у 2021-2023 роках перебуватимуть на достатньо високому рівні – 29-30 млрд дол.”, – зазначають в НБУ.

Прогноз Нацбанку передбачає збереження облікової ставки на рівні 7,5% до кінця року. З огляду на поточну інфляційну динаміку, цього має бути достатньо для приведення інфляції до цілі 5% у першому півріччі 2022 року. 

Нагадаємо, що НБУ підвищив облікову ставку до 6,5% 4 березня.

Також повідомлялося, що в Україні затвердили економічну стратегію до 2030 року.

Джерело UATV
дата15.04.2021
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×