Науковці знайшли планету з помірним кліматом, де може існувати життя

Маса її океану в 1,3 разу перевищує масу океану на Землі

uatv
12.07.2018

Фото з сайта Daily Express

Астрономи з Національної обсерваторії Бразилії в Ріо-де-Жанейро виявили на планеті Ross 128b у сузір’ї Діви схожий із земним склад надр і м’який клімат. На думку вчених, там могло б існувати життя.

Про це передає Еспресо.

У 2017 році астрономи повідомили про відкриття землеподібної планети всього в 11 світлових роках від Землі. Небесне тіло, яке отримало назву Ross 128b, володіє мінімальною масою близько 1,35 земних і розташовується у 20 разів ближче до своєї материнської зірки, ніж наша планета до Сонця.

Обертається екзопланета навколо неактивного червоного карлика Ross 128. За попередньою оцінкою, у планети виявився помірний клімат – це значить, що на її поверхні панують температури, сприятливі для існування потенційної життя.

Там існує рідка вода, а маса океану в 1,3 рази перевищує масу океану на Землі. Їй близько 5 млрд років – це означає, що на планеті вже встановився м’який і рівний клімат без різких перепадів температури та надлишкової сейсмічної активності.

Астрономи встановили, що на поверхні зірки Ross 128 є приблизно стільки ж вуглецю, титану та заліза, що й Сонце. Це означає, що планета, яка обертається навколо червоного карлика, має схожий із земним склад надр і ядра.

Раніше у NASА показали галактику і туманності, які схожі на тварин.

Джерело Еспресо TV
дата 12.07.2018
категорії Наука
поділитися

Топ новин на UA|TV