Нацрада повідомила, що Росія вкрала 503 українські телерадіочастоти в Криму

Фото з сайта mip.gov.ua

Росія вкрала 503 українські телерадіочастоти в Криму та Севастополі. Про це на прес-конференції повідомив член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський, – передає Міністерство інформполітики.

“З 2014 року Російська Федерація незаконно використовує 503 частоти для потреб телерадіомовлення в Криму. Загальна сума втрат української держави, телерадіокомпаній і провайдерів програмної послуги у 2014 році становила, за попередніми підрахунками, щонайменше 239,5 млн грн. Станом на березень 2018 року сума неотриманих надходжень до державного бюджету за ліцензійний збір сягає майже 19 млн грн”, – повідомив Сергій Костинський.

Так, право на аналогове мовлення втратила 31 телерадіокомпанія України (292 частоти), право на цифрове мовлення – 28 телерадіокомпаній (72 частоти), право на ефірне телерадіомовлення – 39 телерадіокомпаній (139 частот).

Читайте такожУкраїна передасть в ООН ноту протесту через присвоєння Криму російського коду телефонного зв’язку

Частотами радіомовлення користуються 20 ліцензіатів Роскомнадзору. Для здійснення телемовлення – 22 ліцензіати. Зазначено, що це не є окремі радіостанції та телеканали, це медіахолдинги та окремі компанії.

За оцінками міжнародної організації Freedom House, рівень свободи слова в Криму з 2014 року впав до одного з найгірших у світі. У звіті організації за 2017 рік йдеться про те, що за 100-бальною шкалою (де 100 – це найгірший показник) півострів отримав 94 бали й увійшов до списку “найгірших із найгірших” територій у світі. При цьому сама Росія отримала 83 бали.

За результатами круглого столу за участі представників Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Міністерства інформаційної політики України, Міністерства юстиції України, Міністерства закордонних справ України, Прокуратури АР Крим, Української Гельсінської спілки з прав людини, ГО “Регіональний центр з прав людини”, ГО “Кримська правозахисна група”, ГО “Центр інформації про права людини” та кримських медіа, які були вимушені покинути півострів, будуть напрацьовані рекомендації та механізми щодо захисту національних інтересів у сфері телерадіомовлення в Криму.

Прямий ефір