Нацбанк зберіг облікову ставку на рівні 6%

uatv
22.10.2020
Фото UATV

Правління Національного банку вирішило залишити облікову ставку без змін на рівні 6% річних. Збереження м’якої монетарної політики спрямоване на підтримку економічного відновлення і досягнення цілі з інфляції.

Про це повідомляє пресслужба НБУ, інформує UATV.

За даними Нацбанку, у вересні інфляція залишалася нижчою цільового діапазону 5%+/-1 в.п. Унаслідок збільшення пропозиції продуктів харчування темпи зростання споживчих цін сповільнилися до 2,3% у річному вимірі. Цей фактор нейтралізував зворотний тиск на ціни з боку інших чинників: послаблення гривні, подорожчання енергоносіїв, відновлення економічної активності та споживчого попиту.

“Утім такий баланс різноспрямованих факторів є тимчасовим. За попередніми даними онлайн-моніторингу цін Національним банком, у жовтні інфляція дещо прискорилася. Попри незначний ефект відображення девальвації в цінах, інфляційні очікування бізнесу й населення продовжили погіршуватися. Водночас індекс споживчих настроїв покращився”, – інформують в НБУ.

Зазначається, що у 2021 році зростання споживчих цін пришвидшиться до 6,5% під впливом пожвавлення економіки, ефекту від цьогорічного послаблення гривні, а також значного підвищення мінімальної зарплати, що сприятиме внутрішньому попиту.

“Утім вихід за верхню межу цільового діапазону буде тимчасовим. Національний банк допускає короткочасне відхилення інфляції від цілі, щоб економіка швидше повернулася на шлях стійкого зростання”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначають у пресслужбі, якщо пожвавлення внутрішнього попиту та ділової активності виявиться нестійким унаслідок збільшення захворюваності на коронавірус, Національний банк зможе підтримати економіку подальшим зниженням облікової ставки. Водночас НБУ також готовий підвищити облікову ставку у 2021 році в разі посилення інфляційного тиску.

Нагадаємо, що правління Національного банку вирішило знизити облікову ставку з 8% до 6% з 12 червня 2020 року. Це найнижчий рівень облікової ставки за історію незалежної України.

Раніше Україна та Казахстан визначили 5 сфер співпраці в інвестиційній галузі.

Джерело UATV
дата 22.10.2020
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×