“НАТО закликає Росію негайно звільнити захоплені кораблі”, – Александер Вінніков

Фото UATV

В НАН України презентували 19-й випуск наукового щорічника “Україна дипломатична” від Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв.

На заході були присутні дуаєн дипломатичного корпусу посол Туркменістану в Україні Нурберди Аманмурадов, представники 36 посольств та 4 міжнародних організацій, акредитованих в Україні, а також ветерани української дипломатії І. Турянський, Ю. Богаєвський та інші.

Іноземні та вітчизняні дипломати відзначили, що  це видання – результат кропіткої праці, яке надає інформацію про історичні передумови розвитку української дипломатії та про сучасний стан двосторонніх відносин України із зарубіжними партнерами.

Важливою темою обговорення серед дипломатів стала безпекова ситуація в Чорному й Азовському морях.

Присутній на презентації голова Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков зазначив, що на останньому саміті в Брюсселі Північноатлантичний альянс висловив незмінну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України та невизнання незаконної анексії Криму Росією, окрім того Альянс засудив агресивні та дестабілізуючі дії Росії на сході України, закликавши припинити участь у конфлікті.

З огляду на ескалацію конфлікту в Азовському морі, я хочу особливо визначити позицію НАТО: Генеральний секретар НАТО висловлює повну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, включаючи її повне морське право в своїх територіальних водах у межах міжнародного права. НАТО закликає Росію негайно звільнити захоплені кораблі й моряків та відновити свободу навігації для українських суден. Північноатлантичний альянс наголошує про відсутність підстав для застосування сили з боку Росії проти українських кораблів“, – акцентував Александер Вінніков.

Дипломат нагадав, що на наступному тижні відбудеться зустріч міністрів закордонних справ України, Грузії та НАТО з метою обговорення ситуації в Чорному морі.

Він заявив, що НАТО продовжує підтримувати Україну не лише на політичному, а й на практичному рівні, зокрема втілюючи пункти Комплексного пакету допомоги, погодженого у Варшаві два роки тому.

Прямий ефір