НАТО офіційно підтвердило прагнення України до членства

Альянс закликав Росію вивести війська з Донбасу та засудив анексію Криму

uatv
11.07.2018

Фото Укрінформ-UATV

Сьогодні саміт НАТО підтвердив прагнення України до членства в Альянсі.

Про це йдеться у декларації, що була прийнята у Брюсселі.

“Ми твердо переконані в тому, що Україна має право самостійно вирішувати власне майбутнє та зовнішньополітичний курс без втручання ззовні. Зважаючи на прагнення України до членства в НАТО, ми керуємося нашими рішеннями на Бухарестському саміті та на наступних самітах”, – йдеться у декларації.

У документі наголошується, що незалежна, суверенна та стабільна Україна, яка твердо дотримується принципів демократії та верховенства права, є запорукою євроатлантичної безпеки.

Також у декларації підкреслено, що країни-члени НАТО підтримують цілісність та суверенітет України, Грузії та Молдови, та закликають Росію вивести свої війська з цих країн.

“Ми рішуче засуджуємо незаконну анексію Криму, яку ми не визнаємо […] Ми закликаємо Росію припинити всю політичну, фінансову та військову підтримку бойових груп, припинити військове вторгнення до Донецької та Луганської областей та вивести війська, обладнання та найманців з території України”, – йдеться у декларації.

Нагадаємо, США допоможуть ЗСУ досягнути стандартів НАТО. Про це заявила посол США в Україні Марі Йованович під час дискусії на Київському безпековому форумі.

 

Джерело UATV
дата 11.07.2018
категорії Україна - НАТО
поділитися

Топ новин на UA|TV