Наступна зустріч у форматі Україна–ЄС–Росія щодо транзиту газу відбудеться навесні

uatv
22.01.2019
Фото Укрінформ-UATV

Тристоронні переговори щодо транзиту газу українською територією після 2019 року продовжаться навесні поточного року.

Про це повідомляється на сайті НАК “Нафтогаз України”.

Під час газових переговорів у форматі Україна–ЄС–Росія, які відбулися у понеділок, 21 січня, усі сторони висловили своє бачення механізмів реалізації транзиту російського газу. Голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв зазначив, що “Нафтогаз” може розглянути підписання майбутніх угод тільки у тому разі, якщо вони  відповідатимуть європейському енергетичному законодавству, яке впровадили у нашій державі.

“За словами очільника “Нафтогазу”, тільки контракт, заснований на європейських правилах, повною мірою захистить інтереси України і не дозволить Росії вдаватися до неринкових та неконкурентних методів, які вона неодноразово демонструвала в минулому. Таку ж позицію розділяє і Європейська Комісія, представники якої відзначили значний прогрес України у впровадженні європейського законодавства на ринку газу”, – йдеться у повідомленні.

Також Європейська Комісія висловила пропозицію підписати сторонам довготривалий договір на транзит газу – терміном на 10 або більше років.

“Українська та російська сторони взяли час на детальне вивчення цієї пропозиції. Планується, що її обговорення буде продовжено під час наступної зустрічі, проведення якої очікується у навесні цього року”, – зазначається у повідомленні.

Нагадаємо, як повідомляли раніше представники “Нафтогазу”, Україна не очікує конкретних результатів від переговорів з РФ.

Джерело UATV
дата 22.01.2019
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×