NASA випробовуватиме український пристрій для вимірювання тиску у астронавтів

Обладнання здатне вимірювати та моніторити артеріальний тиск та варіабельність серцевого ритму

uatv
13.02.2018

Фото UATV

Один із проектів української компанії Planexta Inc. – Planexta Care – пристрій для вимірювання артеріального тиску. Нещодавно стало відомо, що саме цей пристрій обрали для випробувань у Космічному центрі імені Ліндона Джонсона NASA – National Aeronautics and Space Administration, де готують пілотовані місії та навчають астронавтів, – сповіщає Ain.ua.

Обладнання здатне вимірювати та моніторити артеріальний тиск та варіабельність серцевого ритму.

Якщо він працюватиме не менш точно, ніж штатне обладнання NASA, українська команда зможе очікувати пропозицій від американського космічного агентства.

Команда Planexta працює над декількома проектами в сфері медицини та моніторингу здоров’я. Planexta Care – це програмно-апаратне рішення, над яким працює окрема команда SenceTech, і яке здатне вимірювати і стежити за коливаннями артеріального тиску, а також за варіабельністю серцевого ритму.

“Наразі точним безманжетним вимірюванням артеріального тиску займається трохи більше ніж 10 лабораторій по всьому світу. Це непросте завдання. Ми її вирішили в нашому ЕКГ-сенсорі для однієї руки. В основі лежить рівняння Моенса-Кортевега, яке показує зв’язок між пульсової хвилею і артеріальним тиском”, – розповів засновник Planexta Євген Найштетік.

Planexta Care – це комплекс пристроїв, до яких належить ЕКГ-сенсор, дев’ятивісний акселерометр, барометр та інше.

Про цей пристрій можна подивитися в проекті “Майстер справи” нашого телеканалу UATV

Джерело UATV
дата 13.02.2018
категорії Наука
поділитися
Топ новин на UA|TV