NASA шукає марсохід Opportunity, який зник після пилової бурі

Пилова буря застала Opportunity в Долині наполегливості (Perseverance Valley)

uatv
15.08.2018

Фото з сайта extremetech.com

Космічне агентство NASA поки що не знайшло марсохід Opportunity після пилової бурі, яка вирувала планетою понад місяць, повідомляє Укрінформ з посиланням на Extreme Tech.

У червні на Марсі почалася пилова буря планетарного масштабу, через що космічному агентству довелося перевести марсохід у кризовий режим, допоки буря не закінчиться. Адже Opportunity живиться завдяки сонячним батареям.

Зараз NASA розпочало пошуки апарата. Пилова буря застала Opportunity в Долині наполегливості (Perseverance Valley).

Спостерігаючи за Марсом за допомогою багатофункціональної автоматичної міжпланетної станції, фахівці NASA відзначили, що інтенсивність бурі почала знижуватися 23 липня. Агентство розпочало пошуки апарату, та вони наразі безуспішні, оскільки апарат не виходить на зв’язок. Імовірно, для цього ровер має накопичити достатньо енергії, що, за оцінками інженерів, може тривати цілий місяць.

Читайте такожПротягом 7 років зонд NASA 24 рази наблизиться до Cонця

Востаннє буря накривала марсохід у 2007 році. Тоді він провів два тижні без зв’язку. Цього разу масштаб катаклізму – набагато більший. За повідомленням NASA, якби буря відбувалася на Землі, то вона б охопила територію Північної Америки й Росії разом узятих.

Ровер Opportunity приземлився на Марсі 25 січня 2004 року. Планувалося, що його місія становитиме 93 земних дні, але він пропрацював понад 14 років.

Джерело Укрінформ
дата 15.08.2018
категорії Технології
поділитися

Топ новин на UA|TV