Наркотики, тютюнові вироби: СБУ відзвітувала щодо протидії контрабанді

uatv
29.09.2020
Фото СБУ

З початку року Служба безпеки України вилучила 238 кг наркотиків, 223 кг прекурсорів та 56 кг психотропних речовин, які намагалися перевезти через кордон. Окрім цього, відомство блокує незаконне перевезення через кордон тютюнових виробів – вилучено 8,5 млн пачок цигарок, 26,7 тонн контрафактного кальянного тютюну та 22 тонни сировини для виготовлення цигарок.

Про це повідомляє пресслужба СБУ, інформує UATV.

Як один із найбільш масштабних випадків у відомстві назвали блокування двох партій кокаїну, що прибув із Південної Америки, у морському порту “Південний”. У травні було вилучено 53,4 кг, а у вересні – понад 100 кг.

“При цьому Служба безпеки ефективно взаємодіє із правоохоронцями з інших країн. Наприклад, завдяки спільній операції СБУ з Євроюстом, Європолом і колегами з Франції, Польщі та Словаччини було припинено діяльність потужного угруповання. Воно спеціалізувалося на виробництві й контрабанді оптових партій стероїдів. У міжнародній спецоперації брали участь понад 270 правоохоронців. У результаті на території ЄС затримано 24 фігуранти і заарештовано активи на загальну суму майже 2,1 мільйона євро”, – повідомляють у СБУ.

Загалом із початку року СБУ розпочала 39 кримінальних проваджень за фактами контрабанди наркотиків, психотропів і прекурсорів. За такі злочини було засуджено 24 особи.

В СБУ також розповіли про випадки контрабанди тютюнових виробів. Наприклад, майже 6,5 млн пачок контрафактних цигарок вартістю понад 112 млн гривень було виявлено на Дніпропетровщині. Під виглядом відомих брендів їх збували в Україні та доставляли в ЄС.

“Ще понад 1,5 млн пачок контрафакту і майже 15 тонн тютюну СБУ виявила, коли провела слідчі дії у чотирьох областях – Херсонській, Одеській, Дніпропетровській і Закарпатській. Тут зловмисники вирощували тютюн, а потім нелегально виготовляли цигарки і збували великі партії до Євросоюзу”, – додали у відомстві.

Нагадаємо, станом на вересень СБУ розпочала 52 провадження за держзраду.

Також повідомлялося, що Служба безпеки затримала в Києві організатора торгівлі зброєю.

Джерело UATV
дата 29.09.2020
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×