“Напад на українські кораблі – частина плану гібридної війни РФ”, – Юрій Гусєв

За словами заступника міністра оборони в 2015-2016 роках, Україна не повинна відмовлятися від права проходити через Керченську протоку

uatv
07.12.2018

Фото UATV

США здійснили позаплановий політ над Україною через агресію РФ в Азові. У Пентагоні наголосили, що російська агресія проти українських кораблів в Чорному морі біля Керченської протоки – це небезпечна ескалація ситуації. Агресія РФ в Азові змусила реагувати міжнародних партнерів України – США, членів НАТО, країни ЄС, і політ США разом із союзниками здійснили, щоб показати світу, що вони підтримують Київ, зазначив в інтерв’ю UATV заступник міністра оборони (2015-2016 рр.) Юрій Гусєв.

“Політ літаків США – це реакція на агресію РФ. Щоби зрозуміти, яку кількість своїх збройних сил Росія сьогодні зібрала на півострові та біля кордонів України. Ми знаємо, що Москва зібрала чимало техніки, танків, бронетранспортерів біля кордону з Україною. Велика кількість особового складу армії перебуває у безпосередній близькості біля України”, – розповів експерт.

Юрій Гусєв зазначив, що Україна очікує більшої реакції з боку міжнародного співтовариства, міжнародної морської організації, з боку партнерів.

За його словами, Україна не повинна відмовлятися від свого права проходити через Керченську протоку.

“Якщо Україна відмовиться від використання Керченської протоки, яка з’єднує порти України в Чорному морі з портами в Азовському морі – ми фактично дамо пас агресору й визнаємо його домінування в Азовському морі. Це неправильно, цього бути не повинно”, – зазначив гість студії.

Він наголосив, що напад на українські кораблі – це частина плану продовження гібридної війни проти України, яка спрямована на те, щоби судна не змогли заходити в порти “Маріуполь”, “Бердянськ”.

“Щоб північна частина Приазов’я почала економічну стагнацію, щоб почалося зменшення кількості експорту з цих портів. Безумовно, це неприпустимо та порушує всі міжнародні акти”, – пояснив Юрій Гусєв.

Він також додав, що Україна використовує всі дипломатичні методи тиску на Росію з метою звільнення українських моряків.

Дивіться повне інтерв’ю з заступником міністра оборони (2015-2016 рр.) Юрієм Гусєвим 7 грудня о 19:00 у програмі “Лицом к лицу”. 

Наталія СОФІЄНКО, UATV

Джерело UATV
дата 07.12.2018
категорії Україна
поділитися

Топ новин на UA|TV