Нагірний Карабах: Андрій Мельник розповів про суперництво Туреччини і Росії

uatv
07.10.2020
Фото Укрінформ

Конфлікт Вірменії та Азербайджану навколо Нагірного Карабаху триває вже багато років. Зараз на розвиток подій можуть сильно вплинути Туреччина, яка підтримує Азербайджан, і Росія, яка співпрацює з Вірменією.

Про це розповів керівник програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Андрій Мельник в ефірі програми “На самом деле: мир” на телеканалі “Дом”.

“У Туреччини є кілька мотивів (участі в конфлікті навколо Нагірного Карабаху, – ред.). Один з них – те, що зараз турецька зовнішня політика спрямована на завоювання лідерства у цьому регіоні. Азербайджан – це ключовий партнер Туреччини. Той пострадянський простір, звідки Туреччина хоче витіснити Росію”, – зазначив Мельник.

Також, за його словами, для Туреччини важливий ще й енергетичний аспект, адже через територію Азербайджану прокладені турецькі газопроводи, які конкурують з російськими.

Існує і небезпека подальшого розвитку даного конфлікту. Не виключається і варіант, що в подальшому бойові дії будуть відбуватися на всій території Закавказзя.

“Вірменія активно намагається втягнути Росію в цей конфлікт. Це дуже вигідно Вірменії, тому що у цьому випадку вона отримує потужного союзника, тому і намагається змусити Росію виконати свої зобов’язання за колективним договором безпеки. Туреччина, як ми бачимо із заяв Ердогана, вже там присутня дуже активно. І в якийсь момент, якщо це переросте в зіткнення між Туреччиною і Росією, наслідки передбачити дуже складно”, – вважає експерт.

Він додав, що Нагірний Карабах – це далеко не єдина територія, на якій стикаються Росія і Туреччина. Якщо вони почнуть безпосередньо воювати тут, це вплине й на інші країни світу.

Нагадаємо, 27 вересня Вірменія та Азербайджан звинуватили один одного в обстрілах та ескалації насильства в Нагірному Карабасі. Повідомлялось про загиблих.

ОБСЄ та Європейська Рада закликали Азербайджан і Вірменію до припинення вогню. ЄС також закликав сторони конфлікту повернутися до переговорів.

Читайте такожЗагострення конфлікту між Вірменією та Азербайджаном: МЗС України закликає до діалогу

Джерело UATV
дата 07.10.2020
категорії Світ
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×