На зустрічі радників лідерів “нормандської четвірки” обговорили “хлібне перемир’я”, – Вадим Пристайко (ВІДЕО)

uatv
16.07.2019
Фото DW

Попри фундаментальні розходження між українською та російською делегаціями, за великим рахунком розмова між зовнішньополітичними радниками лідерів України, Німеччини, Франції та Росії була продуктивною.

Про це під час брифінгу щодо результатів першої зустрічі радників лідерів “нормандської четвірки” заявив заступник керівника Офісу президента України Вадим Пристайко, повідомляє кореспондент UATV.

За його словами, під час зустрічі вдалося досягти певних домовленостей.

“Зокрема, досягнення припинення вогню – так зване “хлібне перемир’я”, проведення розмінування у Станиці Луганської, розведення на двох додаткових попередньо узгоджених ділянках, визначення наступної черги ділянок для розведення і розмінування. Упродовж місяця домовились здійснити обмін полоненими. Президент Зеленський говорив про формати 10 на 10, 15 на 15″, – сказав він.

Пристайко наголосив, що наразі потрібно розблокувати процес обміну всіх на всіх.

“Безпосередньо переговори в цьому форматі з приводу конкретних людей не ведуться, для цього є уповноважені групи”, – сказав він.

Також повідомляється, що наступна зустріч у “нормандському форматі” відбудеться за місяць-півтора на рівні політичних радників лідерів України, Франції, Німеччини та Росії.

“Наступна зустріч у “нормандському форматі” відбудеться на моєму рівні і рівні моїх колег. Результатом наступної зустрічі має бути розгляд результатів, досягнутих за ці місяць-півтора. За результатами цієї зустрічі буде рекомендація лідерам держав”, – сказав Пристайко.

За його словами, метою попередньої зустрічі було зафіксувати виконані домовленості, визначити наступні кроки, які можуть бути підтримані лідерами “нормандської четвірки”, і спрямувати діяльність своїх команд.

Нагадаємо, у Парижі 12 липня з метою відновлення роботи Нормандського формату зустрілися зовнішньополітичні радники лідерів України, Німеччини, Франції та Росії. Україну на ній представляв Вадим Пристайко.

Джерело UATV
дата 16.07.2019
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×