На станції “Академік Вернадський” вперше розпочали регулярні дослідження морської екосистеми, – Марія Павловська

uatv
07.05.2019
Фото Укрінформ-UATV

На станції “Академік Вернадський” почали проводити регулярні морські дослідження – вивчати цвітіння фітопланктону, те, як впливають на нього бактерії та віруси.

Про це в інтерв’ю UATV розповіла науковий співробітник національного Антарктичного наукового центру Марія Павловська, яка нещодавно повернулася з експедиції на станцію.

“Чому це (проведення досліджень, – ред.) важливо? Це впливає на зміни клімату в нашому регіоні, на танення льодовиків, сольовий склад океану і, звичайно, на всіх, хто там живе”, – зазначила гостя студії.

Також вона пояснила, чому довгий час в антарктичних експедиціях не було жінок.

“В інших країнах немає такого поділу – чоловік чи жінка. Там є дослідник, незалежно від статі. Якщо не помиляюся, у нас спочатку жінки входили в другу експедицію. Можливо, хтось був психологічно не готовий, і це спричинило якісь проблеми. Тому вирішили, що жінки можуть їздити на станцію, але не дуже цьому сприяли”, – розповіла науковий співробітник.

За словами Павловської, на станції “Академік Вернадський” активно проводиться модернізація. Наприклад, вже обладнана біологічна лабораторія, хоча багато матеріалу поки відвозять для аналізу в Україну.

“Дуже багато метеорологічного обладнання отримали. Також я спостерігала, як робили ремонт паливного бака. У нас їх там два – один старий, британський, яким користувалися, інший український, але він поржавів. Його вже полагодили, тепер бак повністю функціональний”, – розповіла вона.

Також, як повідомила гостя студії, в найближчих планах – будівництво паливного трубопроводу, для цього вже закуплено матеріали.

Телеверсію інтерв’ю з Марією Павловською дивіться 11 травня о 15:00 у програмі “Лицом к лицу”.

Джерело UATV
дата 07.05.2019
категорії Наука
поділитися

Топ новин на UA|TV