На саміті G20 обговорили боротьбу з COVID-19 та доступність вакцини

uatv
21.11.2020
Фото АР

Сьогодні, 21 листопада, у форматі відеоконференції відбувається саміт “Великої двадцятки” (G20), на якому головує Саудівська Аравія.

Як інформує Голос Америки, президент США Дональд Трамп також бере участь в події, хоча раніше критикував подібні заходи через малоефективність. Учасники обговорюють, як COVID-19 вплинув на світову економіку, і планують переглянути шляхи її відновлення та стимулювання.

Король головуючої в G20 Саудівської Аравії Салман ібн Абдул-Азіз Аль Сауд закликав країни об’єднати зусилля у боротьбі з пандемією коронавірусу. Про це повідомляє Укрінформ.

“G20 – найбільш видатний форум міжнародної співпраці та вирішення глобальних криз”, – сказав король.

Він нагадав, що під час екстреного саміту G20 у березні 2020 року країни взяли на себе зобов’язання невідкладно мобілізувати ресурси і пообіцяли надати понад 21 млрд доларів на підтримку глобальних зусиль у боротьбі з пандемією.

Аль Сауд закликав підтримати країни, що розвиваються, в тому числі забезпечивши їм рівний доступ до вакцин, ліків, діагностики тощо.

У свою чергу канцлер Німеччини Ангела Меркель наголосила на важливості підтримки ВООЗ.

“Глобальний виклик, яким є, безсумнівно, пандемія, може бути подоланий лише глобальними зусиллями. На G20 лежить вирішальна відповідальність у цій галузі, тому ми запустили ACT Accelerator та його COVAX. Ця унікальна глобальна платформа служить для сприяння розробці, виробництву та розповсюдженню ліків, діагностики та вакцин”, – сказала вона.

За словами Меркель, потрібно розповсюдити до кінця 2021 року 2 млрд доз вакцин. На цю ініціативу уже зібрано майже 5 млрд доларів, з яких Німеччина надала пів мільярда євро.

Нагадаємо, що членами “двадцятки” є Австралія, Аргентина, Бразилія, Велика Британія, Індія, Індонезія, Італія, Канада, Китай, Корея, Мексика, Німеччина, ПАР, Росія, Саудівська Аравія, США, Туреччина, Франція, Японія і Європейський Союз.

Читайте також: Кожні 17 секунд у Європі від COVID-19 помирає людина, – ВООЗ

Джерело UATV
дата 21.11.2020
категорії Світ
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×