На приватизацію виставляють об’єкти, які не мають стратегічного значення для функцій держави, – Кошеленко (ВІДЕО)

uatv
07.08.2020
Скрін із відео

У Фонді держмайна контролюють соціальні зобов’язання при приватизації і не допустять скорочення працівників.

Про це в програмі “Официальный разговор” на телеканалі “Дом” повідомив заступник голови Фонду державного майна України Костянтин Кошеленко.

“Що стосується приватизації, то ми, звичайно ж, контролюємо і соціальні зобов’язання. Перші півроку будь-який інвестор не має права скорочувати кількість працівників на підприємстві. Аж до повернення об’єкта приватизації. Зокрема й через суд”, – заявив заступник голови Фонду.

У разі, якщо недобросовісний інвестор, підписавши зобов’язання, буде їх порушувати, Фонд держмайна використовує всі законні механізми, щоб цей об’єкт повернути.

“Такі прецеденти дійсно є. Але тут найголовніше, що ми повинні починати правильно, щоб завершити правильно. Ми спочатку відбираємо ті об’єкти, які не беруть участі у виконанні державою своєї функції. Як правило, вже на етапі відбору в Кабміні таких об’єктів на приватизацію, такий процес проходить і йдуть тільки ті об’єкти, які дійсно вже не мають стратегічного значення для того, щоб держава виконувала свою функцію”, – сказав Кошеленко.

Читайте такожУ Фонді держмайна розповіли, скільки зараз на балансі об’єктів для приватизації (ВІДЕО)

Також він зазначив, що і в Донецькій і Луганській областях є об’єкти для приватизації. І навіть уже є передання.

“Об’єкти є. Це і колишній дитячий табір у Донецькій області, який зараз не використовується, але має перспективи до розвитку. Це нерухомість у Маріуполі, Сєвєродонецьку, Лисичанську. Це різні об’єкти – якісь підійдуть під склади, якісь – під магазини, якісь – під логістичні центри. У нас є приклади успішної приватизації, коли ці об’єкти купують. У Лисичанську, наприклад, недавно був проданий об’єкт 1,5 тис. м²”, – прокоментував це питання чиновник.

Раніше Кошеленко повідомляв, що в Україні кожне п’яте державне підприємство – збиткове. За минулий рік загальна сума збитку склала 170 мільярдів гривень, до того ж на цих підприємствах заборгованість по заробітній платі досягла позначки у 2,9 мільярда гривень.

Джерело UATV
дата 07.08.2020
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×