На переговорах у Мінську Україна назвала умови виконання “формули Штайнмайєра”

uatv
18.09.2019
Фото Тwitter BelarusMID

У Мінську 18 вересня відбулося засідання Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі, під час якого було досягнуто значного прогресу щодо взаємного одночасного звільнення утримуваних осіб. Також Україна назвала умови виконання “формули Штайнмайєра”.

Про це у Facebook повідомила прессекретар представника України в ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер, інформує UATV

За її словами, українська сторона підтвердила готовність до розведення сил та засобів у районі Золотого та Петрівського.

“Натомість російська сторона заблокувала визначення можливої дати розведення. Така позиція ставить під загрозу безпекову ситуацію на цих ділянках”, – йдеться в повідомленні.

Окрім цього, було обговорено перебіг відновлення моста у Станиці Луганській.

Також представник України в ТКГ зазначив, що українська сторона не має принципових заперечень по суті “формули Штайнмайєра” щодо місцевих виборів.

“Однак реалізація цієї формули можлива лише за умови виконання наступних пунктів: повне припинення вогню; забезпечення ефективного моніторингу СММ ОБСЄ на всій території України; виведення з території України збройних формувань іноземних військ і військової техніки; розведення сил та засобів вздовж всієї лінії зіткнення; забезпечення роботи Центральної виборчої комісії України, українських політичних партій, ЗМІ та іноземних спостерігачів; встановлення контролю за непідконтрольною Україні ділянкою українсько-російського кордону та виконання інших пунктів, передбачених українським і міжнародним законодавством та Мінськими угодами”, – пише Оліфер.

Читайте також: “Формула Штайнмайєра” не передбачає закріплення в Конституції особливого статусу для ОРДЛО, – Фесенко

Джерело UATV
дата 18.09.2019
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×