На Об’єднавчому соборі розглянуть три важливих питання, – радник Президента

Ієрархи обговорять три пункти – власне, створення об'єднаної церкви, обрання її предстоятеля і затвердження статуту

uatv
06.12.2018

Фото Укрінформ-UATV

Радник Президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко розповів, що на Об’єднавчому соборі, який відбудеться 15 грудня ієрархи мають розглянути три пункти – власне, створення об’єднаної церкви, обрання її предстоятеля і затвердження статуту. Про це передає Укрінформ.

Павленко ще раз відзначив, що новообраний глава церкви отримає від Вселенського патріарха Томос про автокефалію.

За його словами, екзархи Вселенського патріарха представлять українським архієреям до обговорення тексти пропозицій до статуту, сформульовані Синодом Вселенського Патріархату. Ці пропозиції базуються на позиціях Томосу про автокефалію і спрямовані на те, щоб “цей Томос імплементувати в тіло статуту незалежної церкви”.

“Я думаю, що українських архієреїв чекають дуже насичені передсоборні дні, тож у процесі цих переговорів якраз має бути випрацювана та версія статуту, яка буде проголосована на Соборі. Очевидно, буде вирішення й питання щодо того, хто буде предстоятелем і як ця церква керуватиметься далі”, – зазначив він.

Також радник Президента додав, що роль єпископів УПЦ МП на Соборі буде такою ж самою, як архієреїв інших українських православних церков.

“Це участь у Соборі, як рівноправних учасників, співзасновників нової незалежної єдиної церкви”, – сказав Павленко.

Проте він не уточнив, скільки архієреїв УПЦ МП все ж братимуть участь в Об’єднавчому соборі.

Нагадаємо, що УПЦ КП збирає своїх єпископів напередодні Собору.

Джерело Укрінформ
дата 06.12.2018
категорії Суспільство
поділитися

Топ новин на UA|TV