На місці занедбаної ферми український аграрій заснував унікальний свинокомплекс (ВІДЕО)

uatv
29.05.2019

10 років тому на місці старої свиноферми, яка вже занепадала, український фермер-ентузіаст з Київської області Леонід Смокталь вирішив створити власний сільськогосподарський комплекс.

На ферму тоді були завезені 400 свиноматок гібридної породи. А сьогодні там вирощують близько 4,5 тисяч голів.

“Я народився і виріс у сільській місцевості, і з самого дитинства бачив, як вирощують тварин. Своє ж заняття я сприйняв як виклик, – розповів фермер. – Мені було цікаво вивчити нову сферу, я активно включився в процес і почав його освоювати”.

У комплексі Леоніда Смокталя вирощують в основному свиней породи Хайпер голландської селекції.

“Ці тварини набирають максимальну вагу дуже швидко, мінімальний термін відгодовування – 5,5 місяця. Потім ми отримуємо якісну товарну свиню, – підкреслив герой програми. – За нашою технологією ми вирощуємо поросят до 110 кг, потім вони йдуть на продаж. Це найоптимальніша вага, якій надають перевагу покупці”.

Як корм в господарстві використовують тільки зерно, вирощене на власних полях.

“Раціону тварин повинна приділятися особлива увага, зокрема, харчуванню свиноматки, адже від неї залежить здоров’я поросят. Раціон повинен бути збалансованим, розрахованим на певний вік поросяти. А оскільки ми самі вирощуємо зерно, знаємо, за якою технологією, на яких землях і що було внесено в якості добрив, то впевнені в якості готового продукту”, – зазначає Леонід Смокталь.

На фермі для свиней створили оптимальні умови утримання. Тут є можливість регулювання мікроклімату. У приміщеннях – гратчаста підлога, яка заощаджує площу.

“Щоб повністю окупити витрати на реконструкцію комплексу і на первинне утримання тварин, необхідно близько 3 років, – розповів фермер. – У минулому році ми скористалися державною програмою для розвитку тваринництва по відшкодуванню відсотків по кредиту”.

Варто відзначити, що в минулому році з бюджету України виділили 1,276 млрд грн на часткове відшкодування вартості будівництва тваринницьких комплексів, побудованих за власні кошти сільгосппідприємств, і майже 67 млн грн – на компенсацію вартості об’єктів, побудованих на банківські кредити. В цілому такою підтримкою скористалися 16 свинокомплексів, в яких вирощують понад 20 тисяч голів.

У цьому році в бюджеті на державну підтримку тваринництва передбачено 3,5 млрд грн.

На своїх досягненнях Леонід Смокталь зупинятися не збирається. У його планах – побудувати власне переробне підприємство і випускати готову продукцію, а також розширити свинокомплекс.

Більше випусків програми “Моя земля” дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 29.05.2019
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×