На гранти молодим науковцям виділили 1 млрд грн, – Геннадій Зубко

uatv
08.04.2019
Фото Укрінформ-UATV

Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко розповів про перспективи розвитку для молодих науковців.

Про це повідомляє Урядовий портал.

“Мова йде в першу чергу про нові підходи в наукових дослідженнях. Цього року з’явився новий напрямок, ініційований Президентом України – грантова допомога в 1 млрд грн молодим науковцям. Це саме той напрямок, який повинен підтримати наших науковців і молодих викладачів, які матимуть змогу за рахунок гранта отримати додаткову освіту за кордоном. Також це стосується фінансування перспективних стартапів і проектів”, – зазначив віце-прем’єр.

Зубко переконаний, що сьогодні в нашій країні відкриваються величезні можливості для реалізації як через проектний менеджмент, так і через залучення державної підтримки і бізнес-інвестицій.

За його словами, зараз університетам потрібно розвивати проекти, які б приносили дивіденди.

“Це стосується не тільки співпраці з європейськими університетами з обміну досвідом, а в першу чергу з бізнес-середовищем на базі стартапів, напрацьованих студентами”, – радить чиновник.

Віце-прем’єр вважає, що ЗВО повинні розвивати фандрайзингові проекти (фандрайзинг – процес залучення грошових коштів на цілі, не пов’язані з отриманням прибутку).

Він навів приклад Києво-Могилянської академії, де успішно працює фандрайзинговий проект із залучення стипендій для талановитих студентів і викладачів-науковців.

Нагадаємо, що науковці Харківського аерокосмічного університету отримали €1 млн від ЄС.

Джерело UATV
дата 08.04.2019
категорії Наука
поділитися

Топ новин на UA|TV