На евакуацію додому зареєструвалися понад 1700 українців за кордоном, – Кулеба (ВІДЕО)

uatv
16.03.2020
Скрін з відео

В Україні безперервно ведеться робота для повернення додому громадян нашої держави, які досі перебувають за кордоном і хочуть повернутися у зв’язку з поширенням коронавірусу.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час брифінгу, інформує UATV.

“Наразі ми у тісному діалозі з Міністерством інфраструктури, з ДПСУ. Ми складаємо повну картину, де хто із наших громадян перебуває, й аналізуємо, яким чином їм допомогти звідти дістатися в Україну. Більшість країн Європи закрили свої кордони, тому рух ускладнюється. Але ми шукаємо різні шляхи. Йдеться і про розробку моделей, які дозволять вивозити людей літаком”, – зазначив міністр.

Кулеба додав, що міністр інфраструктури саме зараз проводить нараду з цього приводу. Також ведуться перемовини з партнерами, які можуть допомогти із транзитом українських громадян.

“Тобто, наприклад, люди застрягли у Франції і не можуть доїхати до Польщі через закритий кордон між Польщею та Німеччиною. Ми це вирішуємо”, – додав Дмитро Кулеба.

Українців, які зареєструвалися для евакуації, збиратимуть у групи для того, щоб їх було легше вивезти з країн перебування.

“Станом на 9:00 у нас офіційно в посольствах і консульствах зареєструвалася 1791 особа, що попросила допомогти виїхати з країн перебування. Будемо збирати групи. Наприклад, частина людей в Іспанії, частина – в Португалії. Очевидно, що їх треба звести в одну точку і разом як групу вивезти. Але ключове, що я хочу донести, що будуть використані всі можливості та моделі для того, щоб допомогти громадянам у цьому скрутному становищі”, – наголосив міністр закордонних справ.

За словами Кулеби, зараз Україна очікує на борт з українцями, яких вдалося евакуювати у співробітництві зі Сполученими Штатами Америки з круїзного лайнера Grand Princess.

Також міністр вкотре закликав співвітчизників утриматися від туристичних поїздок за кордон і наголосив, що деякі туристичні оператори вчиняють недоброчесно, досі відправляючи людей “на відпочинок”.

“Я вже, мабуть, вчетверте закликаю українців не їхати за кордон, зокрема, у такі країни, як Єгипет, де ситуація дуже складна. І щодня я отримую повідомлення про те, що чартери туристичних компаній відвозять наших громадян до Єгипту, обіцяючи, що все буде чудово, там чудовий сухий клімат, висока температура, у якій коронавірус не розмножується, тобто всю цю маячню. Люди, вам тотально брешуть, щоб на вас заробляти! Я закликаю вас відмовитися від подорожей за кордон у цей складний період”, – звернувся Дмитро Кулеба до українців.

LIVE | Брифінг міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби

LIVE | Брифінг міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби

Опубліковано UATV українською Понеділок, 16 березня 2020 р.

Нагадаємо, в Україні лабораторно підтверджено 5 випадків коронавірусу.

Джерело UATV
дата 16.03.2020
категорії Українці в світі
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×