На Донбасі зростає загроза екологічної катастрофи, – МінТОТ

Фото Укрінформ-UATV

У Донецькій та Луганській областях зростає загроза екологічної катастрофи.

Про це повідомили у прес-службі Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та ВПО.

Дослідження з екологічної ситуації презентували представникам міжнародних організацій та посольств.

“Під час дослідження в Донецькій та Луганській областях було зібрано 30 проб поверхневих вод. Їхній аналіз показав, що вода в регіоні “брудна”, або “дуже брудна”. Водночас, через неконтрольоване затоплення, шахтні води виходять на поверхню, що призводить до псування питної води, просідання ґрунтів та заболочення”, – розповів держсекретар МінТОТ Сергій Злакоман.

За його словами, в процесі супутникового дослідження на окупованих територіях виявлено значні площі просідання ґрунтів – до 25 сантиметрів. Зокрема, такі випадки зафіксовані на території Донецька та навколишніх населених пунктів.

Крім того, Україна не має інформації щодо стану небезпечних об’єктів на окупованій території, оскільки окупаційні адміністрації не здійснюють належного догляду за ними та не допускають на них спеціалістів. Наприклад, почалася руйнація земляного насипу хвостосховища фенольного заводу у місті Торецьк, що загрожує витоком 270 тонн хімічних відходів підприємства.

“Для збереження екології регіону слід посилити міжнародний тиск на Російську Федерацію, аби забезпечити доступ на окуповані території, постійно моніторити ситуацію та усувати екологічні небезпеки. Необхідна також домовленість про створення зон безпеки для захисту потенційно небезпечних інфраструктурних та промислових об’єктів”, – зазначили у міністерстві.

Нагадаємо, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України Георгій Тука повідомив, що процес затоплення шахт на окупованих територіях Донбасу дістається копалень, розташованих у підконтрольних Україні Донецькій і Луганській областях. Так, об’єм шахтних вод, які надходять у шахту “Золоте” (контрольована територія), становить 940 тонн за годину. Для того, щоби збільшити потужності водовідведення, урядом виділено 131 млн грн на закупівлю обладнання та проведення робіт. Додаткове водовідведення потребує наявності 6 спеціальних насосів.

Прямий ефір