МЗС закликає Росію припинити незаконні археологічні розкопки в окупованому Криму

uatv
22.10.2020
Фото з сайта krymr.com

МЗС України вимагає від Росії припинити усі незаконні археологічні розкопки та земляні роботи на території Альмінської долини та в місті Севастополі (окупований Крим).

Про це інформує пресслужба українського зовнішньополітичного відомства.

Зазначається, що роботи проводять із порушенням норм міжнародного права та законодавства України. 

“Відповідно до положень Конвенції про захист культурних цінностей, у випадку збройного конфлікту від 14 травня 1954 року, Росія як держава-окупант повинна поважати культурні цінності, розташовані на тимчасово окупованій території України, а також вживати необхідних заходів для їх збереження”, – ідеться в повідомленні.

В МЗС нагадали рекомендації ЮНЕСКО про те, що держава-окупант повинна утримуватися від проведення археологічних розкопок на захопленій території.

Як повідомив Укрінформ, на початку жовтня 2020 року в Альмінській долині та в Севастополі відбулося офіційне відкриття кількох поховань французьких та російських солдатів, зниклих безвісти під час Східної (Кримської) війни 1853-1856 рр. Також було організовано урочисті перепоховання на французькому кладовищі Севастополя останків 155 французьких солдатів, знайдених іще до окупації Криму Росією у 2013 році.

Читайте також: Україна не постачатиме воду для розвитку військово-промислового комплексу РФ в окупованому Криму, – Джапарова

Нагадаємо, що Зеленський сподівається на серйозну роль Туреччини в роботі “Кримської платформи”.

Джерело UATV
дата 22.10.2020
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×