МЗС висловило протест через відхилення апеляції Мемедемінова російським судом

uatv
14.05.2020
Фото UATV

Українське зовнішньополітичне відомство висловило протест через відхилення апеляції блогера Нарімана Мемедемінова і закликало РФ звільнити громадян України, яких продовжують незаконно утримувати у в’язницях на території Росії та окупованого Криму.

Відповідь речниці МЗС з цього приводу розміщена на сайті відомства, повідомляє UATV.

“Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з рішенням Воєнного апеляційного суду м.Власиха Московської області відхилити апеляційну скаргу адвокатів незаконно утримуваного в Росії громадянина України Нарімана Мемедемінова на попереднє рішення Південного окружного військового суду (м.Ростов-на-Дону) за сфабрикованими звинуваченнями у публічних закликах до тероризму”, – йдеться у повідомленні.

Такі дії лише у черговий раз показують небажання Росії припинити репресії проти кримськотатарського народу. Російська окупаційна влада вважає особливо небезпечними тих, хто здійснює спроби доносити об’єктивну інформацію про стан справ на окупованій території. Саме з цієї причини за ґрати потрапив громадянський журналіст, блогер та активіст Наріман Мемедемінов.

Крім цього, у відомстві звернули увагу на збільшення небезпеки для незаконно утримуваних громадян України через швидке поширення в Росії коронавірусу. Люди, які утримуються у місцях позбавлення волі, є особливо вразливими для недуги.

“Не може не викликати обурення, що, на відміну від інших держав, які розглядають кроки з розвантаження місць утримання з метою стримування пандемії, РФ свідомо посилює загрози для українських громадян, які незаконно утримуються у російських в’язницях”, – наголосили в МЗС.

У міністерстві вимагають звільнити Нарімана Мемедемінова, а також інших громадян нашої держави, яких незаконно утримують у місцях позбавлення волі на території РФ та незаконно анексованого Криму.

“Такий крок сприятиме відновленню справедливості стосовно невинних людей, а також забезпеченню їхнього права на життя в умовах пандемії COVID-19”, – додають в МЗС.

Також у відомстві закликали міжнародну спільноту посилити політико-дипломатичний і санкційний тиск на державу-агресора.

Раніше адвокат Мемедемінова заявляв, що суд в РФ навмисно затягує розгляд апеляції блогеру.

Нагадаємо, в окупованому Криму так званий “апеляційний суд” залишив українського активіста Олега Приходька за ґратами до 15 вересня.

Джерело UATV
дата 14.05.2020
категорії Бранці Кремля
поділитися

Топ новин на UA|TV