МЗС України засуджує ув’язнення трьох кримських татар у РФ

uatv
12.01.2021
Фото UATV

МЗС України висловлює рішучий протест у зв’язку із засудженням Південним окружним військовим судом РФ трьох громадян України, фігурантів “справи Хізб ут-Тахрір”, за сфабрикованими звинуваченнями в “організації та участі в діяльності терористичної організації та насильницькому захопленні й утриманні влади”.

Про це йдеться в коментарі відомства, інформує UATV.

Як зазначається, кримських татар незаконно затримали на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим силові структури окупаційної адміністрації РФ 10 червня 2019 року та, порушуючи норми міжнародного права, перемістили на територію Росії до м. Ростова-на-Дону.

Досудове слідство та судовий процес відбувались із численними процедурними порушеннями та в умовах цілковитого ігнорування наданих захистом доказів про непричетність обвинувачуваних до інкримінованих діянь.

“Вироки є черговим доказом використання російської судової системи, яка не має нічого спільно з правосуддям, для продовження політики переслідувань кримських татар та придушень будь-яких ознак інакомислення в окупованому Криму”, – зазначила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова. 

МЗС вимагає від РФ скасувати рішення суду та негайно звільнити Енвера та Різу Омерових, Айдера Джаппарова, а також усіх незаконно утримуваних громадян України. 

“Росія повинна припинити системні політичні переслідування в тимчасово окупованому Криму і дотримуватись своїх зобов’язань як держава-окупант відповідно до міжнародного права”, – йдеться в коментарі.

МЗС закликає міжнародну спільноту засудити застосування РФ політичних переслідувань проти громадян України, а також посилити політико-дипломатичний тиск.

Раніше в окупованому Криму напали на дружину й доньку політв’язня Приходька.

Читайте також: “Україна проти Росії”: ЄСПЛ 14 січня ухвалить рішення про прийнятність справи щодо Криму

Джерело UATV
дата 12.01.2021
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×