МЗС України засудило незаконний арешт Еміля Курбедінова в окупованому Криму

Це далеко не перший випадок переслідування російськими окупантами адвокатів і правозахисників

uatv
07.12.2018

Фото facebook.com/crimeansolidarity

МЗС України висловило протест у зв’язку з незаконним рішенням російського окупаційного “суду” в Сімферополі засудити кримськотатарського активіста та адвоката Еміля Курбедінова. Про це повідомляє прес-служба відомства.

“Еміль Курбедінов є одним із ключових адвокатів у справах громадян України, незаконно утримуваних Росією за сфабрикованими та політично мотивованими звинуваченнями. Віднедавна він також захищає одного з військовополонених українських моряків”, – відзначили в міністерстві.

У МЗС вважають, що саме останній факт міг спричинити затримання адвоката. Наголошується, що це далеко не перший випадок переслідування російськими окупантами адвокатів та правозахисників. У листопаді Еміль та двоє його колег, Ліля Геменджі й Едем Семедляєв, отримали необґрунтоване “застереження” про “неприпустимість порушення законодавства про демонстрації”.

Це звинувачення, використане для того, щоб відправити Еміля Курбедінова за ґрати, також має безпідставний і сфабрикований характер.

“Насправді ж Росія намагається позбавити українських громадян – політичних в’язнів у РФ та на окупованих територіях – права на захист шляхом  залякувань та утисків тих, хто підтримує українських заручників Кремля”, – заявили в зовнішньополітичному відомстві.

Наголошується, що практика постійних адміністративних стягнень, яка використовується у Росії для “виснаження” опозиційних активістів, переноситься до окупованого Криму.

“Ми засуджуємо цю негідну практику і закликаємо Росію негайно її припинити. Росія повинна повністю виконати відповідні резолюції ГА ООН, прийняті в 2014, 2016, 2017 роках, а також рішення Міжнародного суду щодо проміжних заходів у справі України проти РФ, ухвалене у 2017 році”, – резюмували в міністерстві.

МЗС також закликало міжнародну спільноту посилювати політико-дипломатичний та санкційний тиск на країну-агресора до моменту деокупації Криму та звільнення усіх незаконно утримуваних Росією українців.

Нагадаємо, що 6 грудня в окупованому Криму співробітники Центру з протидії екстремізму затримали адвоката кримських політв’язнів Еміля Курбедінова.

Окупаційний суд Криму заарештував адвоката на 5 діб.

Джерело UATV
дата 07.12.2018
категорії Крим
поділитися

Топ новин на UA|TV