МЗС України викликало посла Чехії через зустріч Земана з “підкарпатськими русинами”

uatv
12.09.2019
Фото UATV

Міністерство закордонних справ України 11 вересня викликало “для отримання роз’яснень” посла Чеської Республіки в Україні Радека Матулу. Приводом для цього стали повідомлення про зустріч президента Чехії Мілоша Земана з представниками чеської неурядової організації “Світова рада підкарпатських русинів”.

Про це повідомляє UATV із посиланням на сайт МЗС.

“Чеський дипломат заперечив будь-які заклики з боку Чехії щодо русинської автономії у Закарпатті та підтвердив підтримку територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів. Чеська сторона підготує з цього приводу офіційну інформацію”, – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Україна не визнає “місцеві вибори” в окупованому Криму, – МЗС

У МЗС додали, що й надалі рішуче реагуватимуть на будь-які спроби ставити під сумнів суверенітет та територіальну цілісність України.

Раніше у ЗМІ повідомляли, що Мілош Земан прийняв у Празькому Граді делегацію з 7 осіб. Вони, за їхніми словами, “представляють інтереси русинів, які домагаються автономії в складі України”. Земан нібито погодився виступити посередником між Києвом і “русинами”, які вимагають статусу автономії для своєї території.

Раніше в МЗС України висловили протест щодо висловлювання члена президії Боснії і Герцеговини, президента Республіки Сербської Мілорада Додіка про нібито приналежність окупованого Криму Російській Федерації.

Джерело UATV
дата 12.09.2019
категорії Україна
поділитися

Топ новин на UA|TV