МЗС України просить ООН зобов’язати Москву скасувати заборону Меджлісу

Україна звертається до Міжнародного суду ООН виконати свої судові повноваження та підтвердити, що Росія зобов’язана скасувати заборону діяльності Меджлісу

uatv
24.04.2018
Фото Укрінформ-UATV

Відповідну заяву опубліковано на сайті Міністерства закордонних справ.

“Україна звертається до Міжнародного суду ООН виконати свої судові повноваження та підтвердити, що Росія зобов’язана скасувати заборону діяльності Меджлісу відповідно до наказу Міжнародного суду ООН від 19 квітня 2017 року щодо застосування тимчасових заходів”, – йдеться у заяві.

У МЗС нагадали, що 19 квітня 2017 року Міжнародний суд ООН прийняв рішення застосувати тимчасові запобіжні заходи проти Росії на вимогу України. За даними міністерства, тим своїм наказом Міжнародний суд ООН, серед іншого, зобов’язав Росію “утриматись від вжиття чи підтримання обмежень щодо можливості кримських татар зберегти власні представницькі інституції, включаючи Меджліс”.

У відомстві наголосили, що зазначений наказ Міжнародного суду ООН зобов’язує Росію також забезпечити доступ до отримання освіти українською мовою та закликає сторони не вживати заходів, які б могли загострити спір перед судом, який включає в себе як і здійснення дискримінаційних дій на території АР Крим, так і підтримання актів тероризму на сході України.

“Минув рік, та, попри чіткий припис наказу, Російська Федерація продовжує здійснювати заборону та перешкоджати діяльності Меджлісу. Уже зрозуміло, що Росія не збирається скасовувати дію дискримінаційної заборони діяльності Меджлісу, як прямо передбачено наказом МС ООН”, – повідомили в МЗС.

Міністерство висловило глибоке занепокоєння підходом Росії до тлумачення положень рішення Суду ООН щодо застосування тимчасових заходів, і наполягає, що цим кроком Україна знову заявляє, що дії Російської Федерації не відповідають нормам міжнародного права.

Також МЗС звернулося до міжнародного суспільства із закликом наполягати на тому, щоб РФ дотримувалася норм міжнародного права, включаючи виконання обов’язкових наказів Міжнародного суду ООН.

Джерело UATV
дата 24.04.2018
категорії Крим
поділитися
Топ новин на UA|TV