МЗС прокоментувало наміри США вийти з Договору про відкрите небо

uatv
23.05.2020
Фото Укрінформ

Міністерство закордонних справ України взяло до уваги офіційне повідомлення Державного департаменту США, у якому йдеться про наміри вийти з Договору про відкрите небо (ДВН).

Про це повідомляється на сайті МЗС, інформує UATV.

Україна зацікавлена у тому, щоб цей договір був збережений та імплементувався у подальшому, проте лише за умови, коли його добросовісно виконуватимуть усі без виключення держави-учасниці.

В МЗС наголосили, що з 24 березня 1992-го року, коли ДВН був підписаний, наша держава завжди була йому вірною. Він є одним із базових міжнародних договорів у сфері європейської безпеки і контролю над озброєннями й об’єднує 34 держави-учасниці, включно із європейськими країнами, США і Канадою.

“Режим “відкритого неба” сприяв імплементації Резолюції ГА ООН “Проблема мілітаризації АР Крим та м. Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів”. Зокрема, проведення спостережного польоту США за участю багатонаціональної команди іноземних інспекторів уздовж північного узбережжя АР Крим сприяло нормалізації поведінки РФ у цих водах”, – йдеться у повідомленні.

Проте ефективність і роль ДВН поступово знижуються, починаючи з 2015-го року, тому що немає змоги проводити міжнародний повітряний моніторинг за російською військовою активністю у регіонах, які є найбільш критичними для безпеки України і зараз окуповані Росією – територією АР Крим та частинами Донецької і Луганської областей. Над цими регіонами зараз заборонені польоти, як і над ділянками території РФ, прилеглими до державного кордону України.

“Водночас, заради збереження верифікаційного режиму “відкритого неба”, Україна закликає всіх держав-учасниць докласти максимальних зусиль для пошуків виходу з ситуації, що склалася”, – наголосили в МЗС.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ запускає платформу, яка координуватиме міжнародні дії зі звільнення Російською Федерацією українських політв’язнів.

Читайте також: Угода про відкрите небо з ЄС: Шмигаль провів переговори із хорватським колегою

Джерело UATV
дата 23.05.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV