Милованов розповів про вплив коронавірусу на економіку України (ВІДЕО)

uatv
26.02.2020
Скрін із відео

Міністр економіки Тимофій Милованов зазначив, що головним каналом впливу на економіку України буде зовнішня торгівля.

Про це міністр повідомив під час брифінгу, інформує UATV.

“Ми експортуємо товари в Китай, наш експорт становить 45%, з них 7,2% від загального обсягу товарів – це питома вага українського експорту в Китай. Це 2,8%. З цих 7% третина – це руди і концентрати заліза. Решта – це кукурудза, соняшникова олія. У кукурудзі й олії може бути навіть підвищення. Що може бути з рудою? Може попит у Китаї зменшитися, статися ефект заміщення. Якщо Китай не буде виробляти метал, то метал вироблятимуть інші країни, включно з нами”, – сказав міністр.

За словами Милованова, можуть бути більш негативні сценарії, якщо вірус почне швидко поширюватися в інших країнах. Це вплине на подорожі, туризм.

“Але туризм у нас займає невеликий відсоток, тому вплив буде несуттєвим”, – сказав він.

Милованов зазначив, що Китай переважно постачає споживчі товари, які ми зможемо замістити або місцевими, або європейськими.

“Те саме стосується китайських комплектуючих і устаткування. Питома вага імпорту товарів з Китаю за 2019-й рік становила 15% від загального обсягу імпорту. Найголовнішими були діоди і транзистори, телефонні апарати та їхні частини, машини автоматичної обробки інформації, тобто електроніка. Все це можна замінити з інших країн Азії або Європи. Це не є проблемою”, – сказав Милованов.

Окрім цього, Милованов анонсував всеукраїнську інформаційну кампанію про коронавірус у закладах шкільної і дошкільної освіти.

“У нас є Держпродспоживслужба. Вона відповідає за безпеку харчування та інші речі. Інспектори цієї служби проведуть всеукраїнську кампанію – вони підуть у заклади шкільної і дошкільної освіти, тобто в дитячі садки і школи. Там потрібно знати – як себе поводити вчителю, якщо є симптоми у дитини”, – зазначив Милованов.

Міністр наголосив, що це не буде перевірка – інспектори проситимуть керівників навчальних закладів, щоб їм дозволили візит, потім будуть збирати педагогічні колективи і проводити роз’яснення, також будуть просити поширювати всю інформацію в батьківських чатах.

“Компанія стартує 27 лютого по всіх шкільних і дошкільних закладах в Україні, триватиме кілька тижнів, адже у нас 12 тисяч навчальних закладів”, – додав міністр.

LIVE | Пресбрифінг Тимофія Милованова щодо державної підтримки підприємств та заходів із детінізації сфери працевлаштування

LIVE | Пресбрифінг Тимофія Милованова щодо державної підтримки підприємств та заходів із детінізації сфери працевлаштування

Опубліковано UATV українською Середа, 26 лютого 2020 р.

Раніше Милованов заявляв, що Україні потрібно перейти від економіки “проїдання” до економіки розвитку.

Джерело UATV
дата 26.02.2020
категорії Економiка
поділитися

Топ новин на UA|TV