Ми зшиваємо країну не гаслами, а загальними цінностями, – редколегія телеканалу “Дом”

Фото телеканалу “Дом”

Керівники, автори і ведучі програм телеканалу “Дом” обговорили підсумки року, що минає, який дав старт проєкту, і намітили плани на майбутній сезон.

Про це повідомляє телеканл “Дом”.

Завдяки відкритому формату редколегії, глядачі отримали унікальний шанс зазирнути за лаштунки ТВ-“кухні” і дізнатися, як журналісти оцінюють підсумки роботи “Дому” за 10 місяців існування, пропонують втілити нові проєкти.

“Дом” — український державний телеканал, створений з ініціативи президента України в березні 2020 року в системі іномовлення спеціально для українців, які проживають на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) Донбасу і АР Крим. Місія каналу — “ментальна деокупація” наших співгромадян, тобто не просто повернення до складу України тимчасово непідконтрольних районів, а й безболісне возз’єднання з українським суспільством жителів колишніх ТОТ.

Учасники редколегії глядачеві вже добре знайомі — це ведучий проєкту “На самом деле: Донбасс” і блогу “А как там дома? Донбасс” Олексій Мацука, ведучий проєкту “На самом деле: Крым” Дмитро Сіманський, ведучий проєктів “5 вопросов на злобу дня” і “Чем живёшь, Украина? ” Олег Борисов, ведуча програми “Код безопасности” Тетяна Попова, ведуча проєктів “Официальный разговор” і “Неофициальный разговор” Ірина Твердовська, ведуча новин та проєкту “Право на право” Дарина Вершиленко, ведуча новин Світлана Леонтьєва, а також генеральний директор ДП “Мультимедійна платформа іномовлення України “Юлія Островська і креативний редактор телеканалу “Дом “Максим Кречетов.

“5 років з жителями окупованих територій практично не розмовляли. Я виріс в Донецьку, у мене там однокласники, родичі, і для мене важливо, що через наших ведучих, наші проєкти ми можемо після 6 років вимушеної розлуки знову звертатися до них, повідомляти їм правду . Адже отримувати зважену об’єктивну інформацію їм, по суті, більше нізвідки”, — зазначив Максим Кречетов.

“Ми зшиваємо країну не закликами, не гаслами, не білбордами. Ми об’єднуємо українців спільними цінностями та цілями. Новини, авторські програми, блоги, проєкти, які ми робимо, дозволяють людям в різних куточках нашої країни говорити про одне й те ж, дискутувати про те, що насправді важливо і актуально. І це, можливо, ключовий крок до того, щоб в результаті ми побачили ту єдину країну, про яку мріємо. Ту цивілізовану країну, інклюзивну, яка приймає і враховує відмінності, які існують в різних куточках — від Ужгорода до Луганська”, — сказав Дмитро Сіманський, ведучий проєкту “На самом деле: Крым”.

Олексій Мацука — ведучий проєкту “На самом деле: Донбасс” і блогу “А как там дома? Донбасс” — до сумних подій 2014 року жив і працював у Донецьку. Сьогодні Олексій упевнений — коли українські журналісти знову будуть почуті в місцях тимчасової окупації, у ставлеників агресора — так званих “місцевої влади” — не залишиться жодного шансу утримати під контролем території, грубою силою і кров’ю тимчасово відібрані у нашої держави.

“Вони (самопроголошена влада на тимчасово непідконтрольних Україні територіях, — ред.) нас бояться”, — заявив Мацука.

До війни він займався виключно антикорупційними викриттями місцевої влади.

“Вся місцева влада знала, чим я займаюся, хто я такий. І якщо у нас буде хоча б маленький шанс для того, щоб працювати в Донецьку, від так званої “ДНР” нічого не залишиться. Щойно відкриється правда — хто такий Пушилін Денис Володимирович і що він із себе представляє. У нас був прекрасний ролик про будинок, який він “віджав” і живе там кілька років. І це далеко не єдиний випадок незаконного відчуження майна. Сотні, тисячі випадків, які пограбовані жителі намагаються якось підтвердити документально. Вони звертаються і до нас за допомогою — з прокуратурою, юридичним супроводом і т. д.”, — розповів журналіст.

Про технологічні можливості налагодити діалог з жителями тимчасово окупованих територій і не кидати їх в біді розповіла генеральний директор ДП “Мультимедійна платформа іномовлення України” Юлія Островська.

“Ми — мультимедійна платформа іномовлення. І тому маємо безліч способів передачі сигналу, контенту людям — це і супутник, і ефірне (аналогове) телебачення, і кабельне ТБ, IPTV. Завдяки чому наша цільова аудиторія насправді набагато ширше, ніж спочатку може здаватися . Це не тільки весь Донбас, весь Крим, а й все російськомовне населення світу. Але ми розуміємо, що через телевізор вже не достукатися, наприклад, до підлітків, яким теж дуже важливо знати, що відбувається в їхній рідній країні. Тому таку взаємодію ми активно розвиваємо через соцмережі”, — поділилася планами Юлія Островська.

А незабаром аудиторія “Дому” додасться і за рахунок радіомовлення. За словами гендиректора ДП “МПІУ”, вже підписаний меморандум про трансляцію радіоверсій програм телеканалу в ефірі “Суспільного радіо”, сигнал якого доступний як на тимчасово окупованих територіях України, так і у всій європейській частині Росії — до самих Уральських гір.

Крім того, вже в березні 2021 року “Дом” запускає російськомовне супутникове іномовлення на весь світ під брендом UATV.

Урізноманітнює контент проєкту іномовлення в прийдешньому році і новий онлайнпроєкт, проанонсований на редколегії креативним редактором Максимом Кречетовим.

На новому сайті “Дом” будуть публікуватися російською та українською мовами найбільш важливі та цікаві матеріали іноземної преси про Україну. В “зворотний бік” — для зарубіжного читача і насамперед для іноземних журналістів в межах цього проєкту будуть публікуватися  англійською мовою статті та аналітика на найважливіші для України теми, щоб читачі, які цікавляться нашою проблематикою, журналісти і редактори за кордоном черпали об’єктивну інформацію про Україну, її інтереси і офіційну позицію з тих чи інших питань з цього сайту, а не користувалися матеріалами з навмисно перекрученими фактами про Україну, які в достатку публікуються на російських англомовфних пропагандистських ресурсах.

Читайте також: Робота телеканалу “Дом” важлива для Криму, – Джемілєв (ВІДЕО)

Прямий ефір