МВФ та Україна досягли попередньої домовленості за програмою stand-by на $5 млрд

uatv
22.05.2020
Фото Укрінформ

Міжнародний валютний фонд та Україна досягли попередньої угоди про нову програму співпраці stand-by на суму $5 млрд терміном на 18 місяців.

Про це повідомляється на сайті МВФ.

Як зазначила глава місії МВФ в Україні Іванна Владкова Голлар, кошти за програмою будуть спрямовані на забезпечення платіжного балансу і бюджетної підтримки України.

“Нова програма з запитуваним доступом у 3,6 млрд спеціальних засобів запозичення ($5 млрд) спрямована на забезпечення платіжного балансу і бюджетної підтримки, щоб допомогти владі впоратися з наслідками COVID-19, одночасно консолідуючи досягнення і майбутній прогрес у проведенні важливих структурних реформ, спрямованих на зменшення уразливості економіки”, – заявила вона.

Як очікується, домовленість також “стане каталізатором додаткової двосторонньої і багатосторонньої фінансової підтримки”.

Попередню угоду має схвалити керівництво і Виконавча рада МВФ. Питання, як очікується, розглянуть у найближчі тижні.

Як відомо, 21 травня президент України Володимир Зеленський підписав “банківський” закон. Це було останньою вимогою МВФ для нової програми.

Раніше повідомлялося, що МВФ і Україна працюватимуть за новою програмою. За словами міністра фінансів Сергія Марченка, розмір першого траншу становитиме мінімум 1,75 мільярда доларів.

Джерело UATV
дата22.05.2020
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×