МВФ та Україна досягли попередньої домовленості за програмою stand-by на $5 млрд

uatv
22.05.2020
Фото Укрінформ

Міжнародний валютний фонд та Україна досягли попередньої угоди про нову програму співпраці stand-by на суму $5 млрд терміном на 18 місяців.

Про це повідомляється на сайті МВФ.

Як зазначила глава місії МВФ в Україні Іванна Владкова Голлар, кошти за програмою будуть спрямовані на забезпечення платіжного балансу і бюджетної підтримки України.

“Нова програма з запитуваним доступом у 3,6 млрд спеціальних засобів запозичення ($5 млрд) спрямована на забезпечення платіжного балансу і бюджетної підтримки, щоб допомогти владі впоратися з наслідками COVID-19, одночасно консолідуючи досягнення і майбутній прогрес у проведенні важливих структурних реформ, спрямованих на зменшення уразливості економіки”, – заявила вона.

Як очікується, домовленість також “стане каталізатором додаткової двосторонньої і багатосторонньої фінансової підтримки”.

Попередню угоду має схвалити керівництво і Виконавча рада МВФ. Питання, як очікується, розглянуть у найближчі тижні.

Як відомо, 21 травня президент України Володимир Зеленський підписав “банківський” закон. Це було останньою вимогою МВФ для нової програми.

Раніше повідомлялося, що МВФ і Україна працюватимуть за новою програмою. За словами міністра фінансів Сергія Марченка, розмір першого траншу становитиме мінімум 1,75 мільярда доларів.

Джерело UATV
дата 22.05.2020
категорії Економiка
поділитися

Топ новин на UA|TV