Мустафа Джемілєв закликав Володимира Балуха і Олега Сенцова припинити голодування

Він наголосив, що за умови відсутності примусового годування у людей, які оголосили голодування, залишаються лічені дні

uatv
19.05.2018

Фото Укрінформ-UATV

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв звернувся до політв’язнів у РФ Володимира Балуха і Олега Сенцова із проханням припинити голодування.

Про це він сказав під час перебування в Торонто, повідомляє Укрінформ.

“Я не думаю, що слід вбивати себе за гратами. Вони молодці, що оголосили голодування та протримали його певний час, адже це мобілізувало суспільство. Однак п’ять днів тому я говорив із Балухом і сказав йому: “Я пишаюся тобою, але ти мусиш вийти звідти живим. Росія не та країна, в якій можна розраховувати на гуманність. Те саме я хочу сказати й Сенцову”,  – пояснив Джемілєв.

Він наголосив, що за умови відсутності примусового годування у людей, які оголосили голодування, залишаються лічені дні: “Взагалі голодування мають сенс лише тоді, коли про них стає відомо широкій громадськості, тобто вони використовуються для привернення уваги”.

Як відомо, понад 300-денне голодування, яке витримав Мустафа Джемілєв під час одного зі своїх ув’язнень в СРСР, досі вважається найдовшим у світі. Воно отримало величезний світовий розголос і дозволило винести обговорення утисків кримських татар на значно вищий рівень.

Нагадаємо, Мустафа Джемілєв проведе семінари у Стенфордському університеті.

Джерело Укрінформ
дата 19.05.2018
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×