Мультимодальні перевезення між Азією та ЄС: Україна та Словаччина підписали меморандум

uatv
24.09.2020
Фото Мінінфраструктури

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій та міністр транспорту та будівництва Словацької Республіки Андрей Долежал підписали Меморандум про співпрацю в межах “Економічного поясу Шовкового шляху”.

Про це повідомляє UATV із посиланням на Урядовий портал.

Як відомо, Криклій перебуває у Словаччині у складі делегації в межах офіційного візиту президента України Володимира Зеленського до Словацької Республіки.

“І Україна, і Словаччина вкрай зацікавлені розвивати свій транзитний потенціал і вдосконалювати процеси організації доставки вантажів у контейнерах із країн ЄС у Китай і у зворотному напрямку. На початку вересня ми провели консультації. І сьогодні закріплюємо їх відповідним меморандумом”, – зазначив Криклій.

Читайте такожПрезиденти України та Словаччини зустрілися у Братиславі (ФОТО, ВІДЕО)

Підписання меморандуму сприятиме:

– створенню належних умов для подальшого розвитку мультимодальних перевезень у сполученні між Азією та ЄС через Україну та Словаччину, а також для збільшення кількості маршрутних контейнерних поїздів, які використовуватимуться для комбінованих вантажних перевезень;

– реалізації проєкту зі створення мультимодальних логістичних центрів, які будуть обробляти вантажі на маршруті Шовкового шляху, що дозволить сформувати відповідну двосторонню робочу групу та створити підґрунтя для проведення переговорів з китайською стороною;

– розробці спільного підходу до організації руху контейнерних поїздів, що курсують між Азією і ЄС через Україну та Словаччину.

Меморандум укладений на невизначений термін та набуває чинності з дня його підписання.

Владислав Криклій також підтвердив готовність активізувати роботу української та словацької сторін із розвитку логістичних терміналів у Чопі, Мукачеві та Кошице.

Раніше стало відомо, що між Україною та Словаччиною підписано угоду, яка дозволить відновити роботу аеропорту “Ужгород”.

Джерело Урядовий портал
дата 24.09.2020
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×